Lyžařské středisko Herlíkovice-Bubákov se pyšní uznávanou pověstí jedné z předních lyžařských destinací v České republice. Jeho popularita je zasloužená díky kombinaci faktorů, které z něj dělají zimní říši. V první řadě se středisko pyšní udržováním vysoké kvality služeb a dodržováním bezpečnosti v celém svém areálu.

Zdroj: Youtube

Nejsou to však jen bezvadné služby, které do Herlíkovic lákají návštěvníky. Klíčovým lákadlem střediska je jeho vynikající poloha. Na rozdíl od některých odlehlých horských středisek mají Herlíkovice výhodnou polohu na okraji Vrchlabí, takže jsou snadno dostupné jak pro místní obyvatele, tak pro turisty. Do zimního ráje se nemusíte vydávat na náročnou cestu do hor.

Sjezdovky pro všechny úrovně

S 12 sjezdovkami v nadmořské výšce od 540 m n. m. do 1019 m n. m. nabízí Herlíkovice terény vhodné pro lyžaře všech úrovní, od začátečníků až po experty. Nadmořská výška střediska zajišťuje vynikající lyžařské podmínky a chvályhodnou úroveň spolehlivosti sněhu po celou sezónu.

Pokročilým lyžařům, kteří mají rádi náročnější stratě, nabízí středisko dlouhou červenou sjezdovku, která se sjíždí od rozhledny Žalý a poskytuje vzrušující jízdu. Pro ty, kteří hledají ještě více adrenalinové zážitky, je zde vedlejší černočervená trať v délce necelých 1 600 metrů.

Pro milovníky běžeckého lyžování je připraveno 28 kilometrů pečlivě upravených běžeckých stop.

Poučení a zábava pro každého

Herlíkovice vycházejí vstříc i těm, kteří se chtějí něco naučit nebo si jen užít sjezdovky s rodinou. Lyžařská škola, která se nachází přímo v areálu, vítá malé i velké, kteří si zde mohou zdokonalit svou techniku. Pro výuku lyžování i snowboardingu jsou zde připraveni instruktoři.

Pro rodiny s malými dětmi je příjemnou atrakcí dětský park. Je otevřen denně od 9:00 do 16:00 a nabízí takové vymoženosti, jako je 21 metrů dlouhý pohyblivý koberec, lyžařský kolotoč a 50 metrů dlouhý lanový vlek. K dispozici je také vyhřívaná herna a pohádkové a zvířecí slalomové dráhy, které děti zabaví.

Snowboardový ráj

Milovníci snowboardingu si v lyžařském středisku Bubákov přijdou na své. Středisko nabízí pečlivě upravený snowpark, ideální pro jezdce, kteří dávají přednost skokům a railům před tradičními sjezdovkami. Park je denně upravován, což zajišťuje nejlepší podmínky pro ty, kteří hledají adrenalin na horách.

Večerní lyžování

Pro ty, kteří se nemohou nabažit sjezdovek, je v Herlíkovicích připraveno večerní lyžování, které se koná každý večer od 18:00 do 21:00 hodin. Zážitek z lyžování pod hvězdami dodá vašemu zimnímu dobrodružství nádech kouzla.

Díky moderní technologii zasněžování se Herlíkovice pyšní sněhovou pokrývkou na 90 % sjezdovek, což zaručuje dlouhou zimní sezónu. Všechny sjezdovky jsou před denním i večerním lyžováním pravidelně upravovány, což zajišťuje hladkou a příjemnou jízdu.

Pohodlí na dosah ruky

Pohodlí je v Herlíkovicích-Bubákově klíčové. Areál nabízí půjčovny lyží a snowboardů, skiservisy, testovací centrum, občerstvení a sociální zařízení, které jsou k dispozici přímo v lyžařském areálu. Díky tomu se můžete soustředit na zimní radovánky bez starostí o logistiku.

Cenově dostupné lyžování

Abyste si to osladili, Herlíkovice nabízejí cenově dostupný způsob, jak si užít sjezdovky se Snowpassem. "Permanentku" si můžete zakoupit předem on-line, což vám umožní vynechat pokladnu a vyrazit na sjezdovku rovnou z parkoviště.

Lyžařské středisko Herlíkovice–Bubákov slibuje díky své vynikající poloze, rozmanitým sjezdovkám a důrazu na bezpečnost a služby nezapomenutelné zimní zážitky, které budete toužit rok co rok opakovat. Tak si sbalte zimní výbavu a připravte se na dobrodružství v zasněžené náruči Herlíkovic!

Zdroje: idnes.cz, kudyznudy.cz, ceskehory.cz