Buková hora slouží jako spojovací článek čtyř sjezdovek, které v sobě plynule spojují tradiční kouzlo Čenkovic s moderním stylem Červené Vody. Ta se pyšní dvěma nejdelšími sjezdovkami Orlických hor, které lákají milovníky lyžování z širokého okolí. Vrcholem je však nejmodernější čtyřsedačková lanovka – v České republice vzácný klenot s vyhřívanými sedačkami a ochrannými bublinami pro případ nepříznivého počasí, která zajišťuje vždy pohodlný výstup.

Zdroj: Youtube

Dostupnost a vybavení

Dostupnost je v Bukové hoře hračkou, středisko je snadno dosažitelné z hlavních silničních tahů. Dostatek parkovacích míst, včetně ekologických možností, jako jsou nabíjecí stanice pro elektromobily, zajišťuje bezproblémové parkování. Návštěvníci jsou vítáni jednotným skipasem, který zjednodušuje přístup do všech oblastí.

Tím však vybavenost střediska nekončí. Après ski bary, moderní restaurace a půjčovny s odbornými instruktory tvoří kompletní balíček. Funparky a snowparky se postarají o další zábavu a činí každou návštěvu nezapomenutelnou.

Buková hora a její okolí nabízí rozmanité možnosti ubytování. Od tradičních penzionů až po moderní apartmány – každý si zde najde něco podle svých preferencí. V oblasti se také chystají nové stavby, včetně dalších možností stravování a wellness centra, které umocní zážitky návštěvníků.

Destinace pro všechna roční období

Buková hora, která se nachází ve výšce 958 metrů nad mořem, není jen o lyžování. Nabízí úchvatné výhledy a síť turistických tras, které lákají milovníky přírody po celý rok. Když sníh roztaje, odhalí Buková hora svou letní krásu. Mini bikepark Bukovka je rájem pro milovníky horských kol a nabízí vzrušující tratě a nádherné výhledy. Středisko také ožívá rušným programem akcí, které jsou určeny pro mladé i starší generace.

Buková hora není jen destinací, ale zážitkem. Ať už sjíždíte její zasněžené svahy, prozkoumáváte horské stezky, nebo jen nasáváte vysokohorskou atmosféru, slibuje stejnou měrou dobrodružství i odpočinek.

Zdroje: skibukovka.cz, cervenavoda.cz, kudyznudy.cz