Aldrov, ležící v nadmořské výšce 733 metrů, je rájem pro milovníky sněhu. Díky čtyřem vzrušujícím sjezdovkám, z nichž tři jsou dostupné lanovkou Prezidentský expres a jedna je obsluhována vlekem Jizerka, není o příležitosti pro lyžaře a snowboardisty nouze. Aldrov však přesahuje rámec sjezdovek; poskytuje veškeré potřebné vybavení. Ve středisku najdete vše od útulných restaurací a občerstvovacích zastávek až po lyžařské servisy, půjčovny a školy. K dispozici je i stanice horské služby s výdejnou léků pro případ nečekaných potřeb.

Zdroj: Youtube

To, co Aldrov charakterizuje, je jeho důraz na udržování kvalitních sjezdovek. Každodenní úprava a nejmodernější technologie zasněžování zaručují optimální podmínky po celou lyžařskou sezónu a zajišťují nezapomenutelné zážitky pro lyžaře všech úrovní dovedností.

Zlatá permanentka

Pro ty, kteří si chtějí rozšířit své zimní obzory, má Aldrov-Vítkovice speciální lahůdku v podobě "Golden Pass". Tento pas spojuje areály Vítkovického údolí včetně Aldrova a Vurmovky pod jednotný odbavovací systém. Zlatý pas umožňuje vstup na Prezidentský expres a na další dva vleky. K dispozici máte celkem pět sjezdovek, mezi nimiž se můžete snadno pohybovat pomocí skibusů.

Prezidentský expres

Jedním z nejpoutavějších prvků Aldrova-Vítkovic je čtyřsedačková lanovka Doppelmayr, známá jako Prezidentský expres, kterou slavnostně otevřel bývalý prezident Václav Klaus. Pozoruhodná lanovka překoná během několika minut výškový rozdíl 135 metrů a za hodinu přepraví až 2 400 osob. Taková efektivita zajišťuje, že dlouhé čekací doby u dolní stanice jsou vzácným jevem, což umožňuje návštěvníkům maximálně využít čas strávený na sjezdovkách.

Freestylová zábava ve snowparku

Aldrov-Vítkovice není jen o tradičním lyžování, je také centrem pro milovníky freestylu. Snowpark na Jizerce, příznačně nazvaný Freestyle Arena, dodržuje evropské standardy. Táhne se přes 500 metrů, má antukový podklad a nabízí park pro začátečníky, profi park a řadu 16 jibbingových překážek vyrobených z kovu, dřeva a plastu. Kromě toho park nabízí devět různě velkých skoků, které jezdcům přinášejí výzvy a vzrušení. Každodenní údržba parku je svěřena týmu čtyř shaperů, kteří se starají o to, aby byl terén vždy v perfektním stavu a jezdci mohli předvést své dovednosti.

Běžecké tratě

Ve středisku Aldrov-Vítkovice se starají také o běžkaře, pro které je tu k dispozici více než 33 kilometry pečlivě upravených tratí. Tyto trasy nabízejí také napojení na Krkonošskou magistrálu, což umožňuje nadšencům poznávat přírodní krásy regionu jedinečným způsobem.

Jako zajímavost lze zmínit, že lyžařský areál Aldrov má historický význam, jelikož zde trénovala Šárka Záhrobská, juniorská mistryně světa ve slalomu (2005) a mistryně světa ve slalomu (2007). Její cesta ze svahů Aldrova k mezinárodnímu uznání je důkazem, že toto středisko poskytuje skvělé podmínky vhodné pro budoucí vrcholové sportovce. Dokonce je zde po slavné sportovkyni pojmenovaná jedna trať – sjezdovka Šárky Záhrobské.

Zdroje: kudyznudy.cz, hory.cz, ceskehory.cz