Díky řadě kluzišť rozmístěných po celém městě nabízí Praha rodinám, kamarádům i samostatným bruslařům úžasnou kombinaci možností, jak si užít zimní sezónu. Pojďme si zašněrovat brusle a prozkoumat některá z nejlepších míst pro bruslení v hlavním městě Česka.

Zdroj: Youtube

Letenská pláň: Bruslení ve stínu historie

Kluziště na Letenské pláni, které se nachází nedaleko ulice Milady Horákové, je největším pražským kluzištěm a nabízí ohromující hlavní kluziště o rozměrech 40 x 20 metrů a dětské kluziště o rozměrech 22 x 10 metrů. Otevřeno je denně od 9:00 do 21:00 a je ideálním místem pro zkušené bruslaře i nováčky. Letos je vstup na ledovou plochu za 100 Kč, přičemž půjčovna bruslí vám bude k dispozici. Kluziště bude otevřeno až do 18. února 2024, takže je ideálním místem pro zimní radovánky.

Arkády Pankrác: Nákupy spojené s bruslením

Přímo před rušným nákupním centrem Arkády je kluziště o rozloze 600 m² centrem dění od 24. listopadu 2023 do 25. února 2024. Kluziště každoročně uspokojí tisíce lidí, nabízí nejen radost z bruslení, ale také broušení bruslí a půjčovnu. S občerstvením v blízkosti si můžete zabruslit od 9:00 do 21:00 za vstupné 100 Kč.

Žižkovská věž: Nevšední zážitek

Od 1. prosince 2023 do 29. února 2024 otevírá své brány kluziště pod ikonickou Žižkovskou věží. Kromě bruslení si užijte zimní zahradu Miminoo a aprés-skate bar. Kluziště, které nabízí lahodné svařené víno, grilované dobroty a italské bombardino, je otevřeno denně od 9:00 do 21:00 hodin. Vstupné se liší, odpoledne se platí 150 Kč, dopoledne je zvýhodněné.

Černý Most: Kluziště pro rodiny s dětmi

Obchodní centrum Černý Most přináší venkovní kluziště o rozměrech 30 x 15 m, které je v provozu od 11. listopadu do poloviny února 2024. S půjčovnou a prodejnou bruslí, šatnou a občerstvením jde o kompletní bruslařský balíček za 100 Kč. Rodiny se mohou těšit také na lekce bruslení pro děti, což z něj činí příjemný prostor pro všechny věkové kategorie.

Čapadlo: Bruslení u řeky

Kluziště Čapadlo v srdci Prahy 1 nabízí malebné bruslení u Smetanova nábřeží. Je otevřené od 15. listopadu do 1. března 2024 a vyniká tím, že je na něj vstup zdarma. Půjčovna bruslí je k dispozici za 100 Kč, k zapůjčení jsou také helmy a chodítka.

Metropole Zličín: Bruslit a učit se

Venkovní kluziště u vchodu do Metropole Zličín zve bruslaře až do února, přičemž ve čtvrtek je zde exkluzivní časový úsek pro lekce bruslení pro děti. Otevřeno je od 9:00 do 21:00 a je k dispozici i pro soukromé akce. K dispozici je také půjčovna bruslí a občerstvení.

Pokud chcete prozkoumat ještě více ledových ploch v Praze, kompletní seznam najdete zde.

Pražské zimní stadiony nabízejí rozmanité zážitky, z nichž každý má své jedinečné kouzlo. Přivítejte zimní sezónu a vklouzněte do světa ledového zábavy.

Zdroje: cysnews.cz, informuji.cz, praha.rozhlas.cz