České Budějovice

Metropole jižních Čech má rozhodně co nabídnout v mnoha směrech. Může to být například procházka centrem se čtvercovým náměstím a kašnou, vyhlídka z věže či návštěva pivovaru... Nás ovšem zaujala úplně jiná možnost. Tou je cyklostezka vedoucí až do Hluboké nad Vltavou. Cyklisté, bruslaři nebo i maminky s kočárky mají skvělou možnost, jak aktivně trávit volný čas.

Jindřichův Hradec

Vyhlášená úzkokolejka ve městě, které se rovněž může pochlubit historickým centrem a památkami (např. státní hrad a zámek) stejně jako několika restauracemi se zajímavou tématikou, stále přitahuje mnoho zájemců. Však si také mohou vyzkoušet práci strojvedoucího nebo topiče přímo ve vlaku. Pravidelná doprava funguje na úzkorozchodných tratích Jindřichův Hradec - Nová Bystřice a Jindřichův Hradec – Obrataň.

Hluboká nad Vltavou

Na Hluboké proběhly romantické svatby včetně té nejznámější v podání Ivety Bartošové a Jiřího Pomeje. Volný čas se kromě prohlídky zámku a procházkou zahradou s vyzkoušením střelby z kuše a luku dá strávit i „pod kopcem". Místní hřiště znají všichni golfisté, koupaliště je sice letní záležitostí, nicméně k chloubám Hluboké patří. Stejně tak i skromnější zoologická zahrada a Adrenalin park.

Červená Lhota

Dalším místem hojně využívaným pro svatby je pohádkový zámek Červená Lhota. Na romantickou plavbu v loďce kolem vyhlášeného ostrůvku už je asi trochu zima, ale když se poštěstí a bude trocha sluníčka... Proč ne!? Prohlídka je možná samozřejmě do konce „zámecké" sezony. Úsměvný je zde ovšem boj o zákazníky na parkovišti. Jedno patří k zámku, druhé ke vsi a třetí soukromníkovi a jejich obsluha láká různými posunky právě k sobě.

Landštejn

Mohutný hrad mixující románský sloh, gotiku i renesanci je jedním ze symbolů oblasti zvané Česká Kanada. Přístupný je (podobně jako ostatní podobné památky) do 1. listopadu. Kromě kulturních programů a tradiční prohlídky si na Landštejně přichystali ještě jednu zajímavou a velmi prospěšnou akci – úklid lesa. Dobrovolníci se zde 7. listopadu sejdou, aby s pytli v rukou posbírali odpadky po nepořádných turistech. Odměna? Společné opékání buřtů s neopakovatelnou hradní atmosférou!

Třeboň

Město pro zdraví těla i ducha, to je pilotní slogan Třeboně. A skutečně, místní Městské slatinné lázně (Bertiny a Aurora) poslouží lidem s mnoha problémy – zejména pak s těmi revmatickými nebo poúrazovými. Výborné jsou ovšem i vyjížďky na kole do bližšího i vzdálenějšího okolí. Rovinky kolem rybníků se zastávkou na kapra nebo jiného vodního tvora, to zní jako dobrý plán. Jen teď s trochu teplejším oblečením...