Oáza mezi jezery

Zdroj: Youtube

Jezero Poděbrady je největším z celkově čtyř jezer, která se tvoří v prostoru zatopených pískoven. Rozkládá se na ploše přibližně 260 ha a je obklopeno bujnou zelení, která vytváří příjemný stín.

Přírodní koupaliště, které je součástí areálu, nabízí tři písečné pláže a plochu asi 5000 m² upravených travnatých ploch, které jsou jako stvořené pro pikniky nebo odpočinek na sluníčku. Pro rodiny s dětmi je připravena oddělená pláž s herním koutkem, který má velmi pozvolný vstup do vody, a dva beachvolejbalové kurty pro sportovní nadšence.

Komfortní přístup a parkování

Parkování je zajištěno na bezplatném parkovišti pro zhruba 150 vozů, které je umístěno v blízkosti vstupu do areálu. To je velmi praktické pro rodiny s dětmi, které se nemusejí prodírat přes celé město s těžkou plážovou výbavou. Místo toho si mohou v klidu užívat radovánky na břehu jezera.

Aktivity na vodě i pevnině

Koupaliště Jezero Poděbrady je známé díky bohatým možnostem zábavy a relaxace. Areál disponuje třemi loďkami a dvěma šlapadly, což umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si vodní radovánky z jiné perspektivy. Milovníci adrenalinu si mohou vyzkoušet aquazorbing a aquaroller. Pro ty, kteří mají raději klidnější aktivity, jsou tu projížďky houseboatem s lehátky a barem s chlazenými nápoji.

Pohodlí a služby pro návštěvníky

Na koupališti je samozřejmě také postaráno o vaše pohodlí a potřeby. Areál je vybaven pěti občerstvovacími bary, sociálními zařízeními a sprchovými místy s celkem 18 sprchami, abyste se mohli osprchovat po osvěžujícím koupání.

Kempování u jezera

Pokud vás láká zůstat na koupališti déle, třeba i celý víkend, máte možnost využít kempu, který naleznete v areálu koupaliště. Můžete si zde postavit stan nebo zaparkovat karavan. Je zde k dispozici kuchyňka s lednicí, rychlovarná konvice, vařič a mikrovlnná trouba, abyste si mohli uvařit své oblíbené jídlo. Za kempování zde zaplatíte přijatelné ceny, konkrétně za jednu osobu se stanem a autem 340 korun.

Naturismus na Jezeře Poděbrady

Jezero Poděbrady také myslí na příznivce naturismu. Východní část areálu je vyhrazena pro nudisty, kteří zde mohou relaxovat v klidu a pohodě, odděleni živým plotem a stromovým porostem od hlavní části pláže.

Bezpečnost na prvním místě

Ať už se rozhodnete trávit den na koupališti aktivně, nebo v klidu, můžete mít jistotu, že koupání je zde bezpečné. Kvalita vody se totiž pravidelně monitoruje, takže si můžete užít osvěžení bez obav.

Pokud tedy toužíte po skvělém koupání, krásném přírodním prostředí a zábavě pro celou rodinu, neváhejte navštívit Jezero Poděbrady. Toto koupaliště je opravdu jedinečným místem, kde si v létě užijete nezapomenutelné chvíle.

Zdroje: aktivnidite.cz, kudyznudy.cz, seznamzpravy.cz