Umístění a přístup

Pískovna se nachází poblíž hlavní silnice mezi obcemi Konětopy a Dřísy, avšak díky své odlehlosti si zde můžete užít klidné a pohodové prostředí. V okolí jsou k dispozici dvě jezera, která vznikla po ukončení těžby štěrkopísku. První z nich slouží především pro rybaření, zatímco druhé, větší jezero, je určeno ke koupání a rekreaci.

Zdroj: Youtube

Úchvatná voda

Jezero překvapí svou krystalicky čistou vodou, kterou zásobuje podzemní voda. Na první pohled vás uchvátí nádherná modrá až tyrkysová barva vody, která vytváří pohádkovou atmosféru. Protože jde o pískovnu, najdete zde písečné pláže, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Na severní části jezera se nachází speciální písečná pláž se vstupem do vody pomocí skluzavky, která potěší nejmenší koupající se návštěvníky.

Bezpečnost a adrenalin

V převážné části jezera však můžete narazit na mělčiny, které prudce přecházejí do hlubší vody. Proto je důležité být obezřetní a dbát na bezpečnost, zejména pokud nejste zkušenými plavci. Nicméně, pro vyznavače adrenalinových aktivit je zde připravený starý bagr, který slouží jako skokanský můstek do vody. Určitě si zde přijdou na své ti, kteří rádi zažívají dobrodružství na vlastní kůži.

Co dělat kromě koupání?

Kromě koupání nabízí lom v Konětopech i další aktivity a vyžití. Můžete si zahrát plážový volejbal na připravených kurtech nebo si dopřát občerstvení v některém z bufetů s venkovním posezením. Pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě, je zde možnost kempování. Okolní lokalita je ideálním místem pro turistiku a prozkoumávání přírodních krás.

Sladkovodní medúzy

Jedním z unikátních prvků tohoto jezera je výskyt sladkovodních medúz. Pokud jste milovníky mořského světa, určitě si tuto vzácnou příležitost nenechte ujít. Medúzy jsou fascinující tvorové, kteří vytvářejí zvláštní atmosféru a přidávají jezeru na zajímavosti.

Pravidla pro naše čtyřnohé přátele

Majitelé čtyřnohých přátel mají ale smůlu, protože pejsci se zde bohužel nemohou koupat. V důsledku neukázněných majitelů bylo povolení vstupu pro psy na pískovnu zrušeno, aby se udržovala čistota a bezpečí místa pro ostatní návštěvníky.

Pokud se rozhodnete navštívit Konětopy a jejich okolí, nemusíte se obávat nedostatku parkovacích míst. Uvnitř oploceného areálu jezer je vyhrazená plocha pro parkování, takže si můžete být jisti, že váš vůz bude v bezpečí.

Konětopy rozhodně stojí za návštěvu. Toto malebné jezero s nádhernou vodou a příjemným prostředím nabízí vše, co potřebujete k odpočinku a relaxaci. Užijte si koupání, potápění nebo odpočinkové chvíle na pláži s rodinou nebo přáteli, a objevte skrytý poklad uprostřed krásné přírody.

Zdroje: kudyznudy.cz, kubovyvylety.cz, novinykraje.cz