Ráj pro dobrodruhy

Rakousko je země, která je zaslouženě považována za středoevropský klenot, a pokud se ptáte, co je v ní nejcennější, odpovědí by mohlo být jezero Attersee. Nachází se v úchvatné oblasti Solné komory, a jako největší rakouské jezero se může pochlubit fascinujícím tyrkysovým odstínem a okolní krajinou tak malebnou, že si připadáte jak v přímořském letovisku.

Léto plné adrenalinu a relaxace

Během letních měsíců je oblast lákavým místem pro všechny, kteří milují aktivní dovolenou. Ať už jste nadšený plavec nebo zbožňujete turistiku, Attersee nabízí široké spektrum aktivit. Místní zážitkové bazény jsou ideálním místem pro vodní radovánky pro všechny věkové kategorie. Obří tobogán, divoký vodní kanál nebo vyhřívaný bazén jsou jen některé z možností, jak zde strávit příjemné chvíle.

Zdroj: Youtube

Voda jako zdroj nekonečné zábavy

Jezero Attersee je také vyhledávané milovníky plachtění. Je zde mnoho škol, které vám umožní vyzkoušet tento sport, ať už jste začátečník, nebo máte s plachtěním nějaké zkušenosti. Pokud však preferujete trochu klidnější tempo, můžete si půjčit loď a po jezeře se projet dle vlastního tempa.

Turistické výzvy

Okolí jezera je rovněž tím pravým místem pro milovníky turistiky. Z Attersee se můžete vydat na pěší túru a objevit krásy Horního Rakouska. Zkuste například panoramatickou stezku s nádhernými výhledy na okolní přírodu, nebo se vypravte do přírodní rezervace Reinthaler Moos, kde na vás čeká jedinečná flóra a fauna.

Klidná dovolená mezi sněhem a ledem

I v zimě vás oblast Attersee nenechá na holičkách. Klid zimní přírody u jezera dokáže uklidnit tělo i duši. Když vám bude chladno, můžete se zahřát v jedné z útulných kaváren nebo hospůdek a nechat se hýčkat místními regionálními pochoutkami. Vesnička Attersee u jezera je také místem pro různé kulturní akce a zábavu.

Od luxusu až po tradiční roubenky

Co se týče ubytování, v okolí jezera Attersee je široký výběr. Najdete zde vše od pětihvězdičkových luxusních hotelů přes komfortní penziony, rodinné apartmány až po ubytování na tradičních statcích. Takže ať už máte jakékoliv preference, v oblasti Attersee naleznete to pravé ubytování pro vás.

Attersee je skvostem Rakouska, který nabízí nejen krásnou přírodu, ale také bohatý výběr aktivit pro každého, kdo má rád pohyb a dobrodružství. Tak proč nepřidat tuto destinaci do vašeho seznamu míst, která stojí za návštěvu?

Zdroje: en.wikipedia.org, usefultravelarticles.com, press.austria.info