Chorvatsko je země, která je známá svými nádhernými plážemi, které omývá průzračná mořská voda. Ale to rozhodně není vše, co tato země nabízí. Navštivte také chorvatská jezera, nebudete litovat. Nabízejí úžasné zážitky a nad jejich krásou se vám bude tajit dech. Je škoda že jsou turisty často opomíjena.

Plitvická jezera

Nádherná Plitvická jezera v Licko-senjské župě se představovat nemusí. Tento park, který je součástí světového dědictví UNESCO, zahrnuje šestnáct jezer spojených kaskádami a vodopády, které se rozprostírají v různých výškových hladinách. Zatímco jezero Prošćansko je umístěno v nadmořské výšce 637 metrů, jezero Novakovića Brod je pouze 503 metrů nad mořem. Každé z těchto jezer má jedinečnou barvu, která se odvíjí od druhu řas, které se v nich nacházejí.

Imotská jezera

Zdroj: Youtube

Červené a Modré jezero u obce Imotski také nabízejí nezapomenutelný zážitek. Obě jezera jsou krasového původu a leží v hlubokých dolinách, obklopena strmými skalami. Modré jezero, které je mělčí a umožňuje turistům koupání, láká v teplejších měsících k idylickému plážovému výletu. Červené jezero vás zase ohromí svou hloubkou, která je úctyhodných 255 metrů.

Visovacké jezero

Pokud se vydáte do Národního parku Krka, nezapomeňte navštívit Visovacké jezero. Toto malebné jezero se nachází mezi Vodicemi a Šibenikem a uprostřed něj se nachází ostrůvek Visovac s klášterem františkánů z 16. století. Klášter nabízí fascinující obrazy, muzeum a knihovnu. Můžete si pronajmout loďku a vydat se na ostrov, nebo si užít koupání v jezeře. Krásná příroda a klidná atmosféra vás jistě očarují.

Jezero Mir

Na ostrově Dugi Otok naleznete jezero Mir, slané jezero, které je díky podzemním kanálům spojené s mořem. Toto jezero je oblíbené nejen kvůli léčivým účinkům, ale také pro svou krásu a pokojnou atmosféru. Přitahuje ty, kteří hledají relaxaci a klid, a zároveň nabízí možnost pozorovat delfíny z nedalekých srázů.

Mljetská jezera a jezero Lokve

Mljetská jezera na ostrově Mljet v Jaderském moři jsou dalším neopomenutelným zastavením. Tato jezera, obklopená stovkami endemických rostlin a živočichů, nabízejí jedinečný pohled na rozmanitost chorvatské fauny a flóry. Dalším skvostem, který stojí za návštěvu, je umělé jezero Lokve. Toto jezero je největší v regionu a jeho okolí zdobí hory a lesy. Je proslulé křišťálově čistou vodou, která je ideální ke koupání a rybaření.

Chorvatská jezera jsou skutečným pokladem této země a nabízejí nekonečné možnosti pro objevování a relaxaci. Zkuste se odvázat od tradičního koupání v moři a objevte jedinečné krásy jezer, která vás zcela uchvátí. Ponořte se do jejich křišťálově čistých vod, objevujte okolní přírodu a nechte se unášet atmosférou, kterou vám tato jezera přinášejí.

Zdroje: www.thedubrovniktimes.com, www.idnes.cz, www.denik.cz