Lety do tohoto přístavního města na Rudém moři jsou CK Blue Style operovány v nočních hodinách. Někdo může noční let s přistáním brzy ráno považovat za otravný, možná vyčerpávající, ale tu krásu Hurghadského rána už znovu dobrovolně nezažijete, tak si ji při příletu pořádně užijte.

Pro pobyt v Hurghadě jsme tentokrát zvolili hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa 5* nacházející se pouhých 15 km od letiště v krásné zátoce, kterou tvoří další tři komplexy navzájem propojené promenádou. Hosté jednoho hotelu mohou využívat služby a restaurace druhého, navíc se na jedné straně zátoky nachází výborná restaurace specializující se na mořské plody. Nejste tedy uzavřeni v jednom resortu, máte v podstatě k dispozici takové menší městečko s mnoha možnostmi.

Pláž je čistá, s pozvolným vstupem do vody. Děti a vlastně i rodiče mají k dispozici aquapark.

U pláže se nachází dlouhé molo vedoucí hlouběji do moře. Pokud se rozhodnete pro vstup do moře z tohoto mola, ocitnete se rázem uprostřed pestrého podvodního světa překypujícího životem. U pláže je pak moře bez korálů, což je bezpečnější zejména pro děti.

Hotel má i pláž “adult only”, kam je vstup povolen výhradně starším 16 let.

V hotelu se nachází celkem 9 restaurací, každá s jinou mezinárodní kuchyní, jedna hlavní restaurace a typická arabská čajovna. Vše lze využít v rámci All inclusive programu.

Díky své poloze je hotel ideálním výchozím místem pro výlety. Jeden den můžete vyrazit do města na pláž Mahmya vzdálenou zhruba 20 minut jízdy autem, a tam obdivovat velký korálový útes plný barev, který se nachází přímo u břehu. Druhý den můžete strávit celodenním výletem lodí na tropický ostrov Giftun. Už samotná cesta vás ohromí, Rudé moře hraje všemi barvami a vzdalující se město v růžovém oparu pouště dokresluje jedinečnou atmosféru pohádek Tisíce a jedné noci.

Giftun, tropický ostrov uprostřed Rudého moře nemá snad jedinou vadu na kráse. Pravidelně se sem sjíždí partičky holek i kluků až z daleké Káhiry, aby tady celý den slavili rozlučku se svobodou. Moře je křišťálově čisté, písek bílý, všude kolem koráli, v pozadí hraje příjemná hudba a všudypřítomná nálada je prostě skvělá.

Na ostrově jsou také perfektní podmínky pro kitesurfing. Pokud tedy jeden den vyrazíte na ostrov kvůli potápění, další den sem můžete znovu klidně vrátit kvůli kitování. Věřte nám, dva dny, dokonce ani týden by vás na tomto perfektním místě nenudil.

Aktuálně podzimní měsíce jsou také ideální pro návštěvu Luxoru. Dny na poušti nejsou tak horké a ani turistů zde není tolik. Návštěva chrámového komplexu boha Amona – Rea v Karnaku, Údolí králů, Zádušní chrám královny Hatšepsut nebo oběd na březích řeky Nil si tak užijete bez davů a zcela dle vlastního rytmu.

Hurghada je místo, které se možná na první ohled tváří jednotvárně, ale pokud jí dáte šanci a začnete ji objevovat, nepřestanete vycházet z údivu.