Kamenný kruh

Druidové jsou milovníci přírody, ve které v první řadě hledaji spiritualitu. Kamenné kruhy staví v místech, která jsou plná tajuplné atmosféry. Vrch Hovězák se jevil jako ideální místo na další z těchto druidovských počinů.

Postavit ale kamenný kruh má podle druidů přesná pravidla. Ta se týkají nejen místa, kam se kameny umístí, důležitý je i jejich samotný výběr. Ani ten není v žádném případě náhodný. Kameny, jež se použily na tvorbu Kamenného kruhu na vrchu Hovězák, pocházely z lomu Těškov.

Zde si druidové vybrali 19 precizně zvolených kamenů, každý o váze několika tun. Ty pak nechali převézt do jejich nového domova. Každý kámen musel přesně zapadnout do místa svého určení. Spolu s ostatními pak musí umět dle druidovské filosofie nejen komunikovat, ale také vyzařovat sílu i energii.

Obvod Kamenného kruhu tvoří 8 kamenů, každý z nich usazený s naprostou přesností. Navštívit toto magické místo můžete nedaleko obce Břasy, v místní části Vranovice v Plzeňském kraji.

Kamenný kruh na vrchu Hovězák se nachází v nadmořské výšce 466 metrů. V jeho středu druidové zbudovali krásné meditační sezení. Cílem bylo vytvořit místo, kde každý, kdo sem zavítá, zrelaxuje a načerpá potřebnou energii.

V blízkosti Kamenného kruhu umístili druidové další tři kameny. Uspořádali je do tvaru trojúhelníku.

Megalitická stavba

Na vzniku Kamenného kruhu se podíleli obyvatelé obce Břas. Ti si přáli vytvořit relaxační místo. Požádali o pomoc druidy. Spolu s nimi pak vytvořili novodobou megalitickou stavbu. Předlohou jim byly historické megalitické stavby, jaké na našem území kdysi stavěli Keltové a dávní Slované.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Druidové věří v magickou moc kamenů. Pohanské národy kamenům dokonce přisuzovali čarovné schopnosti.

Vrch Hovězák patří k významným krajinným prvkům. Součástí Hovězáku je také vyhlídka Na oulehli. Kruh je přístupný pro pěší turisty z Vranovic a nebo od Újezda u Sv. Kříže.

Historie druidů sahá až do doby kamenné. Z historického hlediska byli druidové výborní léčitelé a věštci, pro které život smrtí rozhodně nekončil. Duše ze zemřelého opustí tělo, aby vstoupila do těla nového.

Kamenný kruh na vrchu Hovězák je jedinečným svého druhu. Ať už je vaším cílem pouhý výlet nebo se chcete ponořit do tajů magické energie druidů, je toto místo tím pravým.

www.krajpodjavorici.cz, medium.seznam.cz, www.turistika.cz