Japonsko je zemí známou pro svůj vysoký stupeň respektu k soukromí, preciznost a inovace. Zářným příkladem jsou takzvané hotely lásky, kde se všechny tyto tři aspekty propojují. Japonci je vybudovali tak, aby zajistili intimní potřeby návštěvníků, ale zároveň nezapomněli na šičkovou moderní technologii a svou pověstnou pečlivost.

Zdroj: Youtube

Více než jen ubytování pro milence

Koncept hotelů lásky, známých v Japonsku jako "rabuho", se v Japonsku objevil někdy v 60. letech 20. století. Původně byly zamýšleny jako místa, kde si páry mohou užít chvíle soukromí, což je velmi cenné v zemi, kde je běžné, že několik generací žije pod jednou střechou.

Tyto hotely však nelze srovnávat s typickými motely pro krátkodobý pobyt, jaké můžeme znát z jiných částí světa. Japonské hotely lásky jsou daleko od jakýchkoliv představ o "podivných" nebo "levných" ubytovacích zařízeních. Jsou naopak rafinované, čisté, a co je nejdůležitější, absolutně diskrétní.

Diskrétnost a moderní pohodlí

Japonské hotely lásky jsou důkladně navrženy tak, aby poskytovaly naprosté soukromí. Hosté si mohou rezervovat pokoj prostřednictvím samoobslužných kiosků, aby se minimalizovala interakce s personálem. Některé hotely dokonce nabízejí systém bezklíčového vstupu, kde se hosté mohou dostat do svých pokojů pomocí QR kódu nebo číselného kódu poskytnutého po platbě.

Jedním z nejvýznamnějších rysů těchto hotelů je jejich technologické vybavení. Pokoje jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, jako jsou inteligentní zrcadla, která mohou zobrazovat informace o počasí či zprávy, anebo dokonce televizní obrazovky zabudované do koupelny, které umožňují hostům sledovat filmy nebo televizi při koupeli v luxusních vířivých vanách.

Očekávejte neočekávané

Vybavení pokoje může být daleko překvapivější a luxusnější než to, co byste očekávali. Od gigantických postelí v centru místnosti obklopených zrcadly po měkké osvětlení vytvářející intimní atmosféru. Některé pokoje kromě toho nabízejí i tematický design, jako jsou pokoje ve stylu anime, které jsou populární mezi fanoušky japonských animovaných seriálů.

Hotely lásky v Japonsku nabízejí řadu služeb, které přesahují hranice typických hotelových služeb. K dispozici jsou například služby na pokoj včetně stravování či masáže, anebo dokonce i půjčování kostýmů pro ty, kteří hledají trochu zábavy a fantazie.

Překonávání společenských předsudků a stereotypů

Japonské hotely lásky však i přes svou popularitu čelí určitému sociálnímu stigmatu. To se však začíná měnit. Dnes tyto hotely nevyhledávají pouze milenecké páry, ale také mladé páry, které hledají místo pro romantický únik, nebo cestovatelé, kteří touží po ubytování s trochou osobitosti a luxusu.

Bez ohledu na stigmata a stereotypy se japonské hotely lásky stávají trendem ve světě cestování a ubytování. Pro Japonsko představují inovativní a unikátní aspekt jejich kultury, který ukazuje jejich respekt k soukromí, lásku k detailům a schopnost přizpůsobit se různým potřebám svých hostů.

Zdroje: japanbased.com, smh.com.au, nypost.com