Bizarní luxusní ubytování v srdci hory

Hotel Deep Sleep je malý a exkluzivní soubor čtyř soukromých pokojů s oddělenými postelemi a jedné "romantické" jeskynní místnosti s manželskou postelí, jídelním koutem a sociálním zařízením. Přestože jeho kapacita je omezená, nabízí svým hostům jedinečný zážitek, který je koncipován jako "zážitkový kemp na samotě".

Cesta do podzemí

Zážitky hostů začínají na základně společnosti Go Below, která se specializuje na outdoorové aktivity. V sobotu večer se setkají s průvodci a vydají se na 45minutový pochod do hor, kde si připraví vybavení pro sestup. Zde se hosté vybaví helmou, světlem, postrojem a botami, aby byli připraveni na sestup do „podsvětí“.

Následuje úchvatná a dobrodružná cesta dolů do opuštěného dolu Cwmorthin. Odvážlivci překonávají starobylé hornické schody, rozpadající se mosty a škrabadla, zatímco průvodci poskytují historické informace o tomto bývalém dolu, kde se pracovalo v 19. a 20. století. Sestup do hotelu trvá přibližně hodinu.

Noc v náručí hory

Po příchodu do Deep Sleep jsou hosté vřele uvítáni teplým nápojem a mohou si vychutnat jídlo na piknikovém stole. Poté se mohou rozejít do svých pokojů a připravit se na nezapomenutelný spánek v útulném a ojedinělém prostředí.

Překvapení z moderního světa

Zdroj: Youtube

Kajuty v hotelu jsou vybaveny silnou izolací, díky které se teplota celoročně udržuje kolem 10 stupňů Celsia. Elektrické osvětlení funguje na nízkonapěťových 12V bateriích, což zajišťuje bezproblémové fungování. Ačkoli je hotel hluboko pod zemí, hosté se nemusejí vzdávat moderního pohodlí – je zde dokonce k dispozici Wi-Fi, která je připojena prostřednictvím kilometr dlouhého ethernetového kabelu. Důlní pramen poskytuje tekoucí vodu, čímž je pobyt v tomto hotelu ještě autentičtější.

Zážitek pro odvážné

Pobyt v hotelu Deep Sleep je opravdovým dobrodružstvím, které hosté nezapomenou. Po snídani a teplém nápoji následující den ráno v 8 hodin se vydávají na náročný výstup zpět na povrch dolu a vracejí se do denního světla, s mnoha vzpomínkami na unikátní zážitek, který prožili hluboko pod zemí.

Pro ty, kteří touží po zážitcích a hledají neobvyklý způsob ubytování, je hotel Deep Sleep ideální volbou. Ovšem pro ty, kteří mají strach z temnoty, uzavřených prostor nebo strmých sestupů, může být tento hotel trochu příliš dobrodružným výletem. Kdo se ale odváží v netradičním hotelu strávit noc, určitě na ni po zbytek života nezapomene.

Zdroje: odditycentral.com, frommers.com, dailymail.co.uktml