Původ a stavba

Skála byla vytesána a upravena do podoby domu a turistické atrakce Albertem a Gladys Christensenovými. Dům Hole N' the Rock vznikal celá desetiletí, a to bez použití moderních strojů. Stvořil jej doslava holýma rukama pouze s použitím dlát, krumpáče a kladiv. Vše bylo vytvořeno manuálně, jen za pomoci jednoduchých nástrojů. Původně plánovaný malý domek se postupně rozrostl v komplex o více než 14 místnostech.

Ve skále jsou k vidění obývací prostory, ložnice, kuchyně, jídelna a další místnosti, které jsou vytesány do skalní stěny. Výhodou je, že skála poskytuje přirozenou izolaci a udržuje stabilní teplotu v interiéru po celý rok.

Zdroj: Youtube

Unikátní předměty a sbírky

V průběhu let se Hole N' the Rock stalo známým turistickým cílem, který přitahuje tisíce návštěvníků každý rok. Turisté mají možnost projít se po chodbách a místnostech, které byly vytesány do skály, a prozkoumat fascinující architekturu a nasát atmosféru jedinečného místa. Během prohlídky mohou obdivovat kamenné zdi, výklenky a dokonce i některé originální kusy nábytku. Naleznou zde i mimořádnou sbírku panenek.

V rámci prohlídky lze také obdivovat různé sbírky a expozice, které představují historii regionu a ukazují životní styl a tradice domorodých Američanů. Výstavní prostory obsahují mnoho artefaktů, uměleckých děl a historických předmětů, které odrážejí dědictví tohoto místa.

Další zajímavostí v Hole N' the Rock je busta amerického prezidenta, která je umístěna ve vstupní části. Na venkovním pozemku se také nachází několik starých aut, která připomínají éru starých amerických vozidel. Tyto historické vozy potěší každého automobilového nadšence a také slouží návštěvníkům jako nevšední kulisa pro fotografování.

Zoo i obchod se suvenýry

Kromě toho Hole N' the Rock nabízí také malou farmu s mazlíčky, kde mohou lidé vidět a krmit různá zvířata. Tato atrakce je obzvláště oblíbená mezi rodinami s dětmi, protože poskytuje interaktivní a zábavné zážitky.

Komplex Hole N' the Rock je otevřený pro veřejnost každý den a nabízí také obchod se suvenýry, kde si návštěvníci mohou pořídit různé řemeslné výrobky, suvenýry a minerály. Návštěva Hole N' the Rock je nejenom zážitkem pro oči, ale také pro zvídavou mysl, která objevuje jedinečnou kombinaci lidského umění a přírodních divů.

Osud majitelů

Albert Christensen zemřel v roce 1957 a právě po jeho smrti se Gladys rozhodla zpřístupnit jejich dílo široké veřejnosti. A to přesto, že v objektu nadále žila. Návštěvníkům se tak občas stalo, že ji při prohlídce komplexu objevili třeba spící na pohovce. Sama zemřela v roce 1974. Oba jsou pohřbeni v jeskyni poblíž Hole N' the Rock. Jejich potomci místo stále obývají.

Přijďte a zažijte tuto úchvatnou turistickou atrakci, která vás vtáhne do světa pískovcových skal a fascinující historie. Hole N' the Rock je dokonalým příkladem toho, jak lidská kreativita může oživit přírodní prostředí a vytvořit místo, které je zároveň unikátní a úchvatné.

Zdroje: nevsedoma.com, www.travelinusa.us, www.countryliving.com