Les Hoia Baciu leží v divočině severozápadního Rumunska nedaleko města Cluj-Napoca. Jeho rozloha přesahuje 700 akrů a je domovem mnoha pokroucených stromů a zvláštní atmosféry. Již dlouho je tento les spojován s příběhy o strašení, zmizeních, a dokonce i o setkáních s mimozemšťany. Legendy o tomto místě se rozvíjely po staletí a lidé žijící v blízkosti této oblasti se dokonce ani neodváží do lesa vstoupit, protože pevně věří, že pokud do něj vkročíte, už se odtud nevrátíte.

Staletími se předávají příběhy o rolnících, kteří se v průběhu staletí ztratili v lese, stejně jako příběh o pastýři Hoia Baciu, který zmizel spolu se svými 200 ovcemi. Právě podle něj je pravděpodobně les pojmenován. Tato tajemná zmizení vytvořila pověst lesa jako místa plného tajemství a nevysvětlitelných událostí.

Zdroj: Youtube

Les spojený s UFO a nevysvětlitelnými jevy

V průběhu 20. století začal být les Hoia Baciu spojován s UFO a záhadnými jevy. Fotografie létajícího objektu pořízené biologem Alexandru Siftem v šedesátých letech a vojenským technikem Emilem Barneou v roce 1968 přilákaly pozornost veřejnosti. V 70. letech se les stal údajným střediskem aktivit spojených s UFO. Les byl spojován s nejrůznějšími podivnými příběhy.

Jedna z mnoha legend vypráví například o mladé dívce, která v lese zmizela. Když se po pěti letech vrátila, nic si nepamatovala. Návštěvníci lesa také hlásí pozorování světelných jevů, neviditelných postav, zvláštních tváří na fotografiích a slyšitelného smíchu a hlasů.

Nádherný kousek přírody plný děsu

Přestože les Hoia Baciu má strašidelnou pověst, je také krásným místem pro procházky. Někteří návštěvníci si neuvědomují jeho děsivou reputaci a prožívají zde příjemné venkovní aktivity. Ti, kteří se ale chtějí setkat s tajemstvím přímo, se mohou vydat na prohlídku tohoto záhadného místa, ideálně v noci.

Související články

Les Hoia Baciu je bezesporu jedním z nejstrašidelnějších míst na světě. Jeho pověst jako místa plného paranormálních jevů a děsivých příběhů o zmizeních přitahuje pozornost lidí z celého světa. Bez ohledu na to, zda legendy vycházejí ze skutečnosti, nebo fikce, les Hoia Baciu stojí za to navštívit. Nabízí totiž ohromující přírodní krásy, které se vyplatí objevit.

Zdroje: www.ancient-origins.net, mysterioustrip.com, www.sokujiciplaneta.cz