Tajemná krása v divoké vegetaci

Vodní park Ho Thuy Tien ve Vietnamu je fenomén, který je dokonalou ilustrací paradoxu – přesto, že je tento komplex opuštěný a nedokončený, přitahuje více návštěvníků než kdy předtím. Nehrnou se sem davy turistů, aby si pojezdily na tobogánu nebo si užily radost z bazénů. Jsou to milovníci dobrodružství a lidé fascinovaní opuštěnými a zapomenutými místy, kteří tento park nyní objevují jako cíl svých výletů. Opuštěný vodní park má totiž působivou atmosféru.

Zdroj: Youtube

Nedokončený sen o rodinné zábavě

Park Ho Thuy Tien, který se nachází nedaleko města Hue ve Vietnamu, byl původně otevřen v roce 2004 s vidinou stát se oblíbeným místem pro rodinnou zábavu. Avšak i přes velké investice, které byly vynaloženy na jeho výstavbu a provoz, park nikdy nedosáhl svého potenciálu. Byl postavený spěšně a jeho provoz byl ukončen dříve, než byl dokončen.

Drak, fontána zapomnění a barevné vily

Dnes je toto místo, pohlcené divokou vegetací a graffiti. Po vstupu do parku oko návštěvníka nejprve zaujme třípatrový drak, který se tyčí nad zeleným jezerem. Původně měl sloužit jako akvárium, dnes však jeho duté útroby skýtají obraz devastace. Zvědavci, kteří se vydají na cestu po zrezivělém schodišti až do tlamy draka, budou odměněni neopakovatelným panoramatem okolí.

Dalším zajímavým bodem parku je fontána zapomnění – impozantní stavba, která dnes odráží klidné zvuky ticha, kde kdysi prýštila voda. Rezavé tobogány a opuštěné bazény jsou dalším svědectvím jeho dávné slávy. Na okraji parku se skrývají barevné vily, jejichž architektura byla kdysi určitě lákadlem pro návštěvníky. Teď jsou však zapomenuty a pravděpodobně budou pohlceny okolní divokou přírodou.

Neoficiální turistická atrakce

Každý, kdo se rozhodne navštívit park, by měl vědět, že se jedná o nelegální turistickou atrakci. Vstup do parku je oficiálně zakázán, ale v praxi se ukazuje, že pár peněz může tuto překážku rychle odstranit.

Ho Thuy Tien Water Park je skutečným skrytým pokladem ve Vietnamu. Jeho opuštěná krása a tajemná atmosféra přitahují zvědavé cestovatele z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství mimo zašlou slávu a toužíte objevovat unikátní místa, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu tohoto fascinujícího opuštěného vodního parku.

Zdroje: theplanetedit.com, aworldtolive.com, wikipedia.org