Novinku pojmenovali FUTURELIGHT Camper podle inovativní látky Futurelight vyrobené speciální technologií, kterou autoři označují za „nejpokročilejší“ prodyšný a nepromokavý materiál na světě. Tato technologie, známá také jako elektrostatické zvlákňování, využívá elektrickou sílu ke spřádání nano-vláken. Proces vytváří v materiálu otvory o velikosti nano (10−9), což umožňuje vysokou pórovitost při zachování plné vodotěsnosti a pro optimální větrání umožňuje vzduchu procházet materiálem.

Představujeme budoucnost kempování Představujeme budoucnost kempování Zdroj: Profimedia.cz

Inspirovaný koncepčním vozem BMW GINA z roku 2008 má karavan lehký vnější plášť z textilu natažený přes kopulový rám, který je ve stanech The North Face běžně používaný. Tato skořepina je namontována na pohyblivou plošinu a vytváří tak společně přívěs. Masivní kola jsou navržena tak, aby projely i extrémními sněhovými podmínkami a zajistily dostatečnou bezpečnost proti smyku.  Interiér je upraven na spací prostor pro dva doplněný úložnými policemi.

Vyzkoušet si minikaravan můžete zatím jen na mezinárodních výstavách Vyzkoušet si minikaravan můžete zatím jen na mezinárodních výstavách Zdroj: Profimedia.cz

"North Face s Designworks spolupracuje dlouhodobě, nyní byla šance ukázat, co vše je možné s touto novou technologií dokázat," řekl Scott Melin, generální manager The North face pro horské sporty a pokračuje: "Začali jsme od nuly s cílem úplně narušit to, co bylo do teď v nepromokavých prodyšných látkách a udržitelné výrobě možné dokázat". (Zdroj: gearjunkie.com/the-north-face-futurelight-camper-van)

S pomocí virtuálních brýlí si prohlédnete interiér karavanu S pomocí virtuálních brýlí si prohlédnete interiér karavanu Zdroj: Profimedia.cz

Vyzkoušet si minikaravan můžete zatím jen na mezinárodních výstavách ve virtuální realitě. S pomocí virtuálních brýlí si prohlédnete interiér karavanu, uvidíte plápolající oheň nebo panorama přírody, ve které je pojízdný stan zaparkován. Proč v této podobě? Zatím není celý projekt dokončen. Tvůrci však počítají s tím, že po dokončení posunou, díky nano technologiím, životní styl zimního kempování a pobytu v přírodě dopředu.

Zdroje: www.motor1.comwww.cnet.comwww.auto.cz