Zdroje: www.prozeny.cz, www.aerialphotoawards.com, www.news.com.au

Třiatřicetiletý Sebastien Nagy za pět let procestoval 20 zemí a šest kontinentů. Cíle, které vyfotografuje si hledá přes Google. „Na Google Earth trávím spoustu času hledáním míst se zajímavou nebo neobvyklou estetikou." Říká autor a pokračuje: "Vždy jsem měl rád originalitu. Než přišel trend dronů, fotografoval jsem ze střech domů." Právě fotografie z výšky jsou jeho poznávacím znamením.

Jeho fotografie mají mystickou atmosféru

První, co vám v hlavě vyvstane, jakmile je poprvé uvidíte, je otázka "kde to místo je?" Sebastien se zaměřuje na architektonicky zajímavé budovy nebo neobvykle vystavěné části měst ozářené východem nebo západem Slunce. "Při východu nebo západu Slunce je nejlepší světlo. Už párkrát se mi stalo, že na jedné fotografii bylo jak sluncem zalité město, tak jeho noční atmosféra." Řekl v rozhovoru pro destelheide.be.

Výstupy z jeho nomádské cesty jsou fotografie míst jako například luxusní tábor ve Wadi Rum v Jordánsku, osamocený dům stojící na mini ostrově v Nizozemsku, vila na plantáži Munduk Moding na Bali nebo ekologicky šetrný dům Aura – pětihvězdičkový bambusový hotel v džungli či nedaleká vila na plantáži Munduk Moding Plantation. "Mnoho lidí se dívá na mé fotografie a objevuje nová místa, o kterých nevěděla, že existují. Miluji být součástí tohoto objevu.“