Pokud jde o zachycení krás přírody a krajiny objektivem fotoaparátu, Česká republika nabízí nepřeberné množství fotogenických míst, která vás ohromí. Od zvlněných polí připomínajících toskánský venkov až po majestátní vodopády a okouzlující vyhlídky.

Zdroj: Youtube

Moravské Toskánsko

Tato idylická krajina, často přirovnávaná k malebnosti Toskánska, má svou vlastní auru. Nekonečně se táhnoucí pole, přerušovaná sem tam nějakou kapličkou nebo stromem, poskytují fotografům téměř éterickou paletu, s níž mohou pracovat. Zvlněný terén, který je vedlejším produktem důlní činnosti, přispívá k vizuálnímu kouzlu, zvláště když je vymalován zářivými odstíny jara nebo zemitými tóny podzimu.

Mumlavský vodopád

Mumlavské vodopády, které se nacházejí nedaleko Harrachova, jsou příkladem síly a elegance přírody. Scéna, kdy voda kaskádovitě padá z výšin a vytváří v žule pod sebou podmanivé Čertovy oči, není ničím jiným než fascinující podívanou. Zvuk vodopádů, mlha a okolní bujná zeleň dělají z místa povinnou návštěvu pro každého, kdo hledá dokonalý záběr přírody.

Vyhlídka Máj

Nejslavnější vyhlídka na řece Vltavě, Máj, má zvláštní kouzlo pro romantiky i fotografy. Vzhledem k tomu, že k ní nevede žádná přímá stezka, zachovává si místo syrovou, nedotčenou atmosféru. Meandr řeky vytváří dokonalý obraz klidu a láká ty, kteří chtějí zachytit poklidný tanec vody a země.

Český Grand Canyon – Velká Amerika

Vápencové lomy Velká a Malá Amerika, často označované jako český Grand Canyon, vyprávějí příběhy o historii a zázracích přírody. Obrovská rozloha kaňonu spolu s průzračně modrými jezery na jeho dně vytvářejí úchvatnou vizuální podívanou. Sestup do kaňonu se sice nedoporučuje, ale pohled z jeho vrcholu je stejně okouzlující, ne-li ještě krásnější.

Český Hobitín

Pro fanoušky J. R. R. Tolkiena, a dokonce i pro ty, kteří tuto pověst neznají (pokud někdo takový existuje), je český Hobitín u Dobrušky úchvatnou výpravou do fantastického světa. Dřevěné stavby napodobující hobití domečky v kombinaci s přírodou inspirovanou architekturou hospody U Zeleného draka a obydlí U Sudu vytvářejí malebnou kulisu, která působí téměř jako z pohádkové knihy.

Pravčická brána

Pravčická brána, největší přírodní skalní brána v Evropě, je symbolem Českého Švýcarska. Její obrovské rozměry a jedinečný tvar, vytesaný miliony let trvajícími přírodními procesy, nabízejí jedinečný záběr pro každého fotografa. Hra světla a stínů na této stavbě, zejména během zlatých hodin (hodinu po východu a hodinu před západem slunce), může vést k pořízení skutečně dechberoucích fotografií.

Každá z těchto destinací má své osobité kouzlo, dohromady však tvoří celek, který skutečně vystihuje rozmanitou a úchvatnou krajinu České republiky. Ať už jste vyzbrojeni fotoaparátem, nebo jen touhou stát se svědky umění přírody, tato místa jistě zanechají nesmazatelnou stopu v srdci každého návštěvníka.

Zdroje: kudyznudy.cz, cestovinky.cz, prozeny.cz