Od starobylých ruských sněhových skluzavek, z nichž se později vyvinula první horská dráha v Paříži, lidské hledání adrenalinových vzrušujících jízd nezná mezí. Naše láska k rychlosti a vzrušení, která je obsažena v těchto technických zázracích, je celosvětovým fenoménem. Dnes se zaměříme na místo, kde se dědictví našich předků snoubí s moderní technologií a kde rychlost získává zcela nový rozměr - Formula Rossa ve Ferrari World.

Ocelové monstrum

Toto úchvatné dílo inženýrského zázraku se nachází v srdci Blízkého východu, v třpytivé oáze Abú Zabí. Je dnes již nedílnou součástí Ferrari World, zábavního parku značky Ferrari na ostrově Yas, vysněného ráje milovníků adrenalinu.
Formula Rossa nově definuje rychlost. Z nuly na 100 km/h vás doslova vystřelí za sotva uvěřitelné dvě sekundy a nakonec dosáhne závratné maximální rychlosti 240 km/h. Toto ocelové monstrum se táhne přes dva kilometry, stoupá do výšky 52 metrů a při manévrování v zatáčkách nutí jezdce vydržet přetížení 2 G, tedy dvojnásobek běžné gravitace, která nás poutá k Zemi.

Speciální ochranné brýle jsou nezbytností

Obrovská rychlost této jízdy není jen vzrušující, ale i potenciálně nebezpečná. Aby se případnému problému zabránilo, jsou bezpečnostní opatření prvořadá. Jezdci si proto musí nasadit speciálně navržené ochranné brýle, což je pro takové příležitosti sice neobvyklý, ale nezbytný požadavek, jenž chrání oči před možným poškozením.

Po připoutání do Formule Rossa se připravte na příval adrenalinu, protože hydraulický startovací systém vás katapultuje podobně jako tryskáč z letadlové lodi. Jízda vás vtáhne do děje a bude napodobovat závodní jízdu na okruhu ve Formuli 1. Očekávejte pády, při kterých se vám zastaví srdce, vysokorychlostní zatáčky, ale také opojný pocit vítězství, až projedete cílovou čárou.

Velikáni Formule 1 se nechali unést

Formula Rossa není určena jen pro pouhé milovníky vzrušení, ale přilákala i elitu automobilových závodů. Mezi odvážlivce, kteří se na tuto vysokorychlostní podívanou vydali, patří velikáni Formule 1 jako Felipe Massa, Fernando Alonso, Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen.

Největší logo Ferrari na světě

Ferrari World je úchvatným svědectvím odkazu značky Ferrari, útočištěm pro milovníky vzrušení i vyznavačů automobilových závodů. Nachází se jen pár kroků od letišť v Abú Zabí a Dubaji a je největším krytým zábavním parkem na světě.

Tento svatostánek rychlosti se rozkládá na ploše 86 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá sedmi fotbalovým hřištím, a na své střeše vystavuje světu na odiv největší logo Ferrari. Kromě Formule Rossa se zde nachází spousta dalších adrenalinových atrakcí, jako je G-Force a různé simulátory Formule 1. Pro děti a teenagery jsou zde vyhrazeny zóny, kde mohou bezpečně zažít radost z motorismu. A když si budete chtít od všeho toho adrenalinu odpočinout, nasytí vás špičkové italské restaurace.

Zdroj: Youtube

Připoutejte se, poletíte rychlostí blesku

Ve světě, kde touha po rychlosti a adrenalinu nezná mezí, je Formula Rossa důkazem naší neutuchající lásky k vzrušujícím jízdám. Není to jen horská dráha, ale zážitek, který nás zavede na hranu vzrušení a zpět. Ve Ferrari World nejde jen o jízdu, ale o přijetí ducha Ferrari, ducha rychlosti a odvážné inovace. Je to životní cesta, která čeká na to, až ji podniknete, a Formula Rossa je vaší vstupenkou na rychlou jízdu. Tak se připoutejte a připravte se na let rychlostí blesku.

Zdroje: en.wikipedia, dailymotion, ferrariworldabudhabi