Dugi Otok, který se nachází v severní Dalmácii, je nejdelším ostrovem zadarského souostroví. S délkou 45 kilometrů a šířkou pouhých 5 kilometrů se vypíná v Jadranském moři jako štíhlý pruh země. Tento poklidný ostrov je domovem asi 1500 obyvatel rozptýlených do dvanácti malebných vesniček, z nichž každá má své jedinečné kouzlo.

Sali, město s bohatými možnostmi pro rekreaci

Sali je největší vesnice na ostrově Dugi Otok a nachází se na jeho jižním konci. Nabízí široké možnosti pro rekreaci, včetně návštěvy skvělých restaurací, obchodů a krásných pláží. Městečko je také v blízkosti mnoha zajímavých míst, jako je Přírodní park Telašćica a Kornatské ostrovy.

Přírodní park Telašćica

Přírodní park Telašćica na jižním cípu ostrova je jednou z nejzajímavějších atrakcí. Tento park vyniká svými strmými útesy, překrásnými zátokami a olivovými háji. Jedná se o domov rozmanité fauny a flóry, můžete se tu setkat i s množstvím endemických druhů. Nezapomeňte navštívit slané jezero Mir, jehož voda má léčivé vlastnosti.

Čtěte také

Nebezpečné čtvercové vlny se vyskytly také v Chorvatsku

Čtěte také

Pozor na čtvercové vlny u chorvatského Splitu. Jakmile se objeví, opusťte moře

Rajské pláže

Dugi Otok je také známý pro své pláže. Zvlášť významná je pláž Sakarun. Tato písečná pláž s tyrkysově modrým mořem a bílým pískem je skutečným rájem pro milovníky slunce a moře. Zde si můžete lehnout na plážové lehátko a relaxovat, nebo si zaplavat ve svěžích vodách. Pláž Sakarun je často označována za jednu z nejkrásnějších v Chorvatsku a její krása vás určitě okouzlí.

Maják Punta Bjanca a pláž Veli Rat

Maják Punta Bjanca, který se nachází ve vesnici Veli Rat, je nejvyšším majákem v Chorvatsku. Stavba vysoká 42 metrů se tyčí nad obzor a dodává krajině nezaměnitelný charakter. Kromě majáku zde můžete navštívit i dvě krásné pláže, které jsou ideální pro koupání a odpočinek. V blízkosti se nachází také idylická pláž Veli Rat, obklopena voňavými borovicovými lesy.

Božava, Žman a Luca

Na Dugi Otoku se nachází několik malebných vesniček, mezi něž patří Božava, Žman a Luca. Městečko Božava je výchozím bodem pro návštěvu slavné pláže Sakarun a nabízí množství malých restaurací a kaváren. Rybářská vesnička Žman je pak ideálním místem pro ochutnání místních specialit.

Čtěte také

Zmije růžkatá

Čtěte také

Co dělat v Chorvatsku po uštknutí smrtelně jedovatou zmijí růžkatou?

Pokud tedy toužíte po dovolené na chorvatském Karibiku, pak je Dugi Otok tím pravým místem pro vás. Místo, kde najdete klid a harmonii s přírodou. Zde si můžete odpočinout od rušného světa a prožít dovolenou ve skutečném ráji. Ačkoli turisté zatím tuto krásu příliš neobjevili, je jen otázkou času, než se tajemství ostrova rozšíří a Dugi Otok se stane populární destinací.

Zdroje: placesofjuma.commagic-croatia.hrchasingthedonkey.com