Pokud si cestu do Dubaje dobře naplánujete, nemusí vás tento výlet stát majlant. Stačí vědět, kde lze ušetřit. Existuje několik způsobů, jak může turista v Dubaji ulevit své peněžence, aniž by se připravil o úžasné zážitky.

Zdroj: Youtube

Levné, ale dobré stravování

Dubaj je známá svými exkluzivními restauracemi, ale pokud nechcete utratit za jídlo zbytečně moc peněz, můžete využít cenově dostupných možností. Oblasti jako Karama, Bur Dubaj, Deira, Satwa a Al Quoz nabízejí množství nejrůznějších restauací, kde se najíte za velmi příznivé ceny, přitom si můžete vychutnat i lahodné pokrmy. Ochutnejte autentická místní jídla za ceny od 30 do 60 AED (180 až 351 korun) a uvidíte, že i za tuto cenu budou vaše chuťové buňky nadšené.

Doprava, která vás nezruinuje

Taxíky v Dubaji mohou být drahé, zejména pokud je používáte často. Raději vsaďte na místní metro, které je pohodlné, efektivní a cenově dostupné. Ceny jízdenek se pohybují od 8 do 14 AED (47 až 82 korun), což je mnohem méně než je cena za taxi. Další možností je využít autobusy, které zajíždějí do různých částí města a do okolních emirátů za velmi přijatelné ceny.

Zábava za pár korun

Dubaj nabízí široké spektrum zábavních možností a aktivit, které nebudou narušovat váš rozpočet. Pláže, parky, muzea a historické památky jsou často volně přístupné nebo jen za nízký vstupní poplatek. Pokud máte rádi kino, vybírejte si vstupenky ve všedních dnech nebo využívejte slevy s platebními kartami.

Ubytování pro šetrné cestovatele

Hotely v Dubaji nabízejí různé cenové kategorie. Pokud nechcete vydat velký obnos za luxusní ubytování, poohlédněte se po ubytování mimo centrální část města, kde jsou ceny daleko příznivější. Snažte se vybírat ubytování v blízkosti stanice metra, hodně vám to usnadní a zlevní vaše cestování po městě.

Nakupujte na trhu

Dubaj je rájem pro nákupy, ale bezhlavé utrácení se může stát pastí pro váš rozpočet. Raději vyhledávejte trhy s kořením a zlatem, kde můžete najít autentické výrobky za výhodné ceny. Sledujte také slevové akce a nabídky v obchodech a buticích, abyste našli kvalitní zboží za snížené ceny.

Pokud se budete těmito tipy řídit, uvidíte, že i s omezeným rozpočtem můžete v Dubaji zažít úžasná dobrodružství. Město nabízí nespočet krásných míst, nezapomenutelných zážitků a neuvěřitelných chutí, které vás očarují bez ohledu na velikost konta. Plánujte moudře, vybírejte si s rozvahou a vychutnejte si Dubaj ve svém vlastním tempu a stylu!

Zdroje: curlytales.com, visitdubai.com, interez.sk