Tunisko je v posledních letech hodně vyhledávanou exotickou destinací. Je totiž cenově dostupné, v resortech se vám dostane nadstandardních služeb a možnosti poznávání a relaxace jsou v podstatě neomezené. Proto neváhejte navštívit Tunisko a inspirujte se v následujících řádcích. Nejprve vás seznámíme se zajímavosti v zemi a pak i s tím, na co si dát pozor.

Zvolte si oblíbenou destinaci

Tato země má pochopitelně přemíru krásných měst a letovisek, kde můžete trávit čas s rodinou. Hodně záleží na tom, zda dáváte přednost nočnímu životu, plážovým a vodním radovánkám nebo raději vyrazíte do pouště na čtyřkolkách a velbloudech. A jaké tuniské destinace patří k těm nejvyhledávanějším?

  • Tunis
  • Hammamet
  • Sfax

Při návštěvě Tuniska si nenechte ujít například mešitu Jama Ez Zitouna, nahlédněte do muzea Bardo a poznejte slavné památky země. Patří mezi ně chrám Cypriána, bazilika Cathagenna a starý amfiteátr ve městě El-Džem.

Tunisko není jen o pevnině

Když se řekne Tunisko, nemusíte směřovat pouze na pobřeží pevniny. Vyhledávanou lokalitou je také oblíbená Djerba. Dalo by se říci turistický ráj, který můžete procestovat křížem krážem. Zavítejte na krokodýlí farmu, nahlédněte do synagogy El-Ghriba a poznejte město Nefty do nejmenšího detailu. Tohle všechno je ale pouze malou ochutnávkou toho, co můžete vidět.

  • Vesnice Guellala
  • Kaňon Selja Gorge
  • Město Zarzis
  • Midoun

Ať už navštívíte ostrov Djerba či tuniskou pevninu, kromě slunného počasí se můžete spolehnout ještě na jednu příjemnou věc. A tou je místní gastronomie. Specifické pokrmy, které polahodí chuťové pohárky i těch největších jedlíků. Tradiční kuchyni si zamilujete, ať už navštívíte vyhlášené restaurace nebo se zastavíte na místních tržištích.

Připravte se na dovolenou v Tunisku

Dovolenou v Tunisku je třeba plánovat od A až do Z. To znamená, že hned po sestavení cestovatelského itineráře se pusťte do dalších nezbytností. Nachystejte si kupříkladu cestovní doklady. Neopomínejte hlavně na cestovní pas s odpovídající platností. Vízum není třeba v okamžiku, kdy zemi opustíte do devadesáti dnů.

Zajímejte se také o případnou bezpečnost. Tunisko je pro nadšené cestovatele určitě bezpečnou destinací, musíte však dodržovat jisté zásady. Uvědomte si, jaké náboženství je preferováno v zemi, k čemuž musí přihlížet primárně ženy z hlediska oblékání. Není dobré fotit státní budovy a na frekventovanějších místech si raději hlídejte své osobní věci a cennosti. Zároveň zapomeňte na alkohol na veřejných působištích.

Hledejte inspiraci na těch správných místech

Výše uvedené je jen takovou malou ochutnávkou toho, co vás v Tunisku čeká, na co byste se měli připravit a dát si pozor. Pokud se chystáte na skutečně nezapomenutelnou dovolenou v Tunisku, buďte v rámci balení na cestu důslední. Hledejte informace, čerpejte inspiraci na zajímavá místa a připravte se zkrátka na všechno. Vyhnete se tím jakýchkoliv komplikací a čas strávený v této zemi využijete na sto procent.

Nápomocen vám v tomto směru bude cestovatelský portál cKlub.cz. Bohatá studnice informací, kde si každý přijde na to své.

  • Recenze hotelů
  • Diskuzní fórum
  • Cestopisy

Jeden portál vás tak vlastně připraví na dovolenou v Tunisku od A až do Z. Zjistíte, jaké počasí v Tunisku panuje, jak je to s očkováním a měnou. Zároveň můžete vybírat z přemíry cenově dostupných zájezdů. Tímto způsobem vás cKlub.cz navnadí na dovolenou v jakékoliv destinaci světa. Pomocník, s nímž poznáte Tunisko a ostatní země do nejmenšího detailu.