Dovolená na soukromých ostrovech

Představte si, že trávíte dovolenou na ostrově, kde jste jen vy, vaši blízcí a neomezený luxus na dosah. Pro většinu z nás je to nereálný sen, ale pro nejbohatší jedince planety je to běžná realita. Kde tedy tyto elity tráví své volné chvíle?

Necker Island: Exkluzivní ráj Richarda Bransona

Necker Island je malebný ostrov v Karibiku, který vlastní podnikatel Richard Branson. Jde o britského podnikatele a miliardáře, majitele značky Virgin, která zahrnuje více jak 360 společností. V současnosti se hodnota majetku Richarda Bransona odhaduje na 7,8 miliardy amerických dolarů.

Ostrov, který Branson přetvořil z opuštěného kousku země na luxusní resort, je jedním z nejžádanějších míst pro dovolenou mezi elitou. S cenou 54,5 tisíc dolaru za den si zde může užívat maximálně 28 hostů, a to ve vile s deseti ložnicemi a mnoha dalšími vymoženostmi.

Musha Cay: Kouzelný ostrov Davida Copperfielda

Davida Copperfielda si pravděpodobně každý spojí s kouzly a magií. Jeho majetek je odhadován na 865 milionů dolarů. Mimo jiné je i majitelem nádherného ostrova Musha Cay. Toto místo v Bahamách je oáza soukromí, obzvláště když Copperfield zakoupil i sousední ostrůvky, aby měl skutečně svůj klid.

Hlavní ostrov má rozlohu asi 607 tisíc m² a dovolenou si zde může vychutnat až 24 hostů. Pronájem vyjde na 37 500 dolarů na den.

Parrot Cay: Ostrov slavných

Bruce Willis není jediným vlastníkem tohoto úchvatného ostrova. Parrot Cay je domovem hned několika celebrit, které zde nabízejí k pronájmu své luxusní vily, dům zde má například i Keith Richards - kytarista Rolling Stones, slavná módní návrhářka Donna Karan či americká modelka a herečka Christie Brinkleyová.

Pokud se spokojíte s malým pokojem ve vile, která nepatří žádné celebritě, bude vás noc stát jen 545 dolarů. Jestliže ale míříte výš, může cena za noc vystoupat bez problémů i na 25 tisíc dolarů za noc.

Tetiaroa: Udržitelný luxus Marlona Branda

Zdroj: Youtube

Americký herec Marlon Brando měl jasnou vizi: ostrov, kde luxus a udržitelnost jdou ruku v ruce. Tetiaroa je výsledkem této vize. Luxusní ekoresort The Brando je místem, kde si hosté mohou užít prvotřídního ubytování a zároveň vědí, že podporují udržitelné postupy a vědecký výzkum.

Dnes se o resort stará Brandův syn Simon. Cena za jednu noc se pohybuje mezi 4 až 11 tisíci dolary (100 až 375 tisíc korun). Maximální kapacita resortu je 80 hostů.

Soukromí k nezaplacení

Proč si elita vybírá soukromé ostrovy? Je to kombinace exkluzivity, soukromí a luxusu. Pro nejbohatší lidi světa jsou soukromé ostrovy útočištěm, kde mohou uniknout od světa, relaxovat a nabrat novou energii. Ať už je to na Necker Island, Musha Cay, Parrot Cay nebo Tetiaroa, tyto ostrovy poskytují zážitky, které jsou mimo dosah většiny z nás. Ale kromě luxusu a pohodlí, některé z těchto ostrovů, jako je Tetiaroa, také přispívají k vědeckému výzkumu a ochraně přírody, což dodává další rozměr jejich jedinečnosti.

Zdroje: outsideonline.com, idnes.cz, forbes.cz