Mumlavské vodopády

Pro běžné výletníky je okolí Harrachova nejlepší varianta pěší turistika. Putování po červených, zelených a dalších značkách má stále cosi do sebe. Ti, kterým stačí krátký výlet a pak je to táhne někam do hospůdky, jichž je ve městech, vesničkách i mimo ně habaděj, vezmou zavděk například Mumlavskými vodopády. Stačí objet Harrachov, zaparkovat a pak asi kilometr do kopce po asfaltce nebo zábavněji Liščí stezkou.

Přírodní úkaz je to zajímavý a v úmorných vedrech, také hodně osvěžující.

Slavné boudy a chaty

Kam dál? Záleží na silách, ale výlet by se k Labské boudě prodloužit určitě dal. Od vodopádů, kde se dá vcelku kvalitně občerstvit, je to devět kilometrů. Trochu dál je neméně legendární Vrbatova bouda, ale dostat se k ní a zpět, to už chce lepší plánování a hlavně dříve vstát.

V Harrachově lze kromě promenády obdivovat i skokanské můstky v čele s vyhlášeným „mamutím". Při pohledu zespodu tam, kam přistávají nejlepší letci-lyžaři světa, z nich jde regulérně strach i v létě! Vydrápat se nahoru na Čertovu horu je slušný sportovní výkon.

Ani to není z nabídky samozřejmě vše. Vyřádit se mohou i milovníci adrenalinové zábavy. Například na čtyřkolkách, které zde půjčují, v lanovém centru, kde zapojíte i svaly, o nichž nevíte, nebo jakkoliv jinak... Prostě aktivní i pasivní relax!

Muzeum na výběr

Hornické muzeum, Muzeum skla, Ski muzeum a pivovar. To je více než slušná nabídka na zpestření programu na horách. Více zjistíte ve zdejším informačním centru. Mimochodem, zde vám ochotně poradí i to, jaký si vybrat turistický výlet. Pro pěší, cyklisty a dokonce i vozíčkáře!