V symbióze s přírodou

Cody Evans, známý ontarijský fotograf přírody a divoké zvěře, se pohybuje v přírodě jako ryba ve vodě. Jeho vášeň pro fotografování ho vedla k tomu, že se často vydává na břehy Erijského jezera, aby zachytil krásu a sílu tamního přírodního prostředí. Vlny, které se na jezeře vytvářejí, mají jedinečnou schopnost tvořit neuvěřitelné skulptury. A není dvou stejných vln.

Zdroj: Youtube

Nejde jen o štěstí

Když se jednoho dne dozvěděl, že se blíží silný vítr, věděl, že by mohl mít šanci zachytit něco mimořádného. A tak se na víkend vydal na břeh Erijského jezera se svým fotoaparátem v ruce a nadějí v srdci, že zachytí něco mimořádného. Nebylo to však tak jednoduché, jak to vypadá. Evans strávil dva dny v teplotách pod -11 °C a musel odolávat silnému větru.

Za každou fotkou příběh

Věřte, že trpělivost je v takových situacích skutečným klíčem k úspěchu. Evansovi se nakonec podařilo pořídit tisíce snímků. "Musíte vydržet zimu a vyrazit ven a fotit bez ohledu na podmínky, které mohou být někdy velmi drsné," komentoval Cody Evans. Nicméně, fotografie je jen jedna část celého procesu. "Nejnáročnější je později třídit ty tisíce obrázků v počítači," směje se Cody.

Poseidonův hněv

Svůj snímek Evans příznačně pojmenoval "Poseidonův hněv." A není divu, protože na první pohled připomíná boha moře, jak se vynořuje z vodního oceánu, připraven pomstít se za každého, kdo se mu postaví na cestu.

Dvě strany jedné mince

Přestože Evansovy fotografie jsou ztělesněním krásy a síly přírody, také nás upozorňují na její nevyzpytatelnost. Příroda je neuvěřitelně krásná, ale také někdy nebezpečná. Pro všechny, kdo mají v úmyslu vydávat se do volné přírody a pokoušet se zachytit její magii na film, je důležité být vždy opatrný a respektovat sílu živlů.

Je úžasné, jak jeden moment může odhalit tolik tajemství a emocí. Cody Evans nám připomněl, jak je důležité zastavit se, podívat se kolem a obdivovat krásu přírody. Jeho snímek nám ukázal, že když se podíváme dostatečně pozorně, můžeme v přírodě objevit něco úplně nečekaného a kouzelného.

Zdroje: lakeerieliving.com, cp24.com, diyphotography.net