V symbióze s přírodou

Cody Evans, známý ontarijský fotograf přírody a divoké zvěře, se pohybuje v přírodě jako ryba ve vodě. Jeho vášeň pro fotografování ho vedla k tomu, že se často vydává na břehy Erijského jezera, aby zachytil krásu a sílu tamního přírodního prostředí. Vlny, které se na jezeře vytvářejí, mají jedinečnou schopnost tvořit neuvěřitelné skulptury. A není dvou stejných vln.

Nejde jen o štěstí

Když se jednoho dne dozvěděl, že se blíží silný vítr, věděl, že by mohl mít šanci zachytit něco mimořádného. A tak se na víkend vydal na břeh Erijského jezera se svým fotoaparátem v ruce a nadějí v srdci, že zachytí něco mimořádného. Nebylo to však tak jednoduché, jak to vypadá. Evans strávil dva dny v teplotách pod -11 °C a musel odolávat silnému větru.

Za každou fotkou příběh

Věřte, že trpělivost je v takových situacích skutečným klíčem k úspěchu. Evansovi se nakonec podařilo pořídit tisíce snímků. "Musíte vydržet zimu a vyrazit ven a fotit bez ohledu na podmínky, které mohou být někdy velmi drsné," komentoval Cody Evans. Nicméně, fotografie je jen jedna část celého procesu. "Nejnáročnější je později třídit ty tisíce obrázků v počítači," směje se Cody.

Poseidonův hněv

Svůj snímek Evans příznačně pojmenoval "Poseidonův hněv." A není divu, protože na první pohled připomíná boha moře, jak se vynořuje z vodního oceánu, připraven pomstít se za každého, kdo se mu postaví na cestu.

Čtěte také

Ryba blobfish

Čtěte také

Ryba blobfish byla vyhlášena nejošklivějším tvorem Země. Vypadá jako lidská tvář

Dvě strany jedné mince

Přestože Evansovy fotografie jsou ztělesněním krásy a síly přírody, také nás upozorňují na její nevyzpytatelnost. Příroda je neuvěřitelně krásná, ale také někdy nebezpečná. Pro všechny, kdo mají v úmyslu vydávat se do volné přírody a pokoušet se zachytit její magii na film, je důležité být vždy opatrný a respektovat sílu živlů.

Čtěte také

Mars

Čtěte také

Curiosity našel na Marsu zajímavý objekt. Vypadá jako hlava starověké bojovnice

Je úžasné, jak jeden moment může odhalit tolik tajemství a emocí. Cody Evans nám připomněl, jak je důležité zastavit se, podívat se kolem a obdivovat krásu přírody. Jeho snímek nám ukázal, že když se podíváme dostatečně pozorně, můžeme v přírodě objevit něco úplně nečekaného a kouzelného.

Zdroje: lakeerieliving.comcp24.comdiyphotography.net