Kdo by neznal krásy Jaderského moře? Ale kolik z nás se opravdu zastavilo a prozkoumalo zajímavá místa, která nám nabízejí země, jež tuto cestu lemují?

RAKOUSKO

Donau-Auen: Jedinečný les

Jste-li milovníci divoké přírody, vezměte s sebou trekové boty a vydejte se do národního parku Donau-Auen. Ponořte se do záhad a tajemství jednoho z posledních velkých fluviálních lesů v Evropě, který se rozkládá mezi dvěma metropolemi - Vídní a Bratislavou. Můžete zde pozorovat ptactvo, plout na kánoi nebo se projít po některé z naučných stezek.

Seebarn: Harmonie barev a vůní v arboretu

Pokud míříte k Jadranu přes Rakousko, můžete si udělat zastávku i v arboretu v Seebarnu. Toto místo, které se může pochlubit více než 2000 druhy stromů a keřů, představuje útočiště klidu a pohody. Obdivovat můžete nádhernou mozaiku barev a vůní a nasávat energii z okolní přírody.

SLOVINSKO

Škocjan: Podzemní království jeskyní

Jestliže jedete do Chorvatska přes Slovinsko, byla by škoda neobjevit úchvatný svět jeskyní Škocjan. Tento podzemní ráj je zapsaný na seznamu UNESCO a nabízí neuvěřitelné scenérie podzemních kaňonů a vodopádů.

Zdroj: Youtube

Predjama: Majestátní hrad na skále

Představte si hrad, který jako by vyrostl přímo ze skály. Hrad Predjama, jedinečný ve své architektuře a historii, nabízí pohled na spojení přírodních a lidských stavebních dovedností. Dýchne na vás příběh století a přenese vás zpět do doby rytířů a legend.

MAĎARSKO

Esterházy: Maďarské Versailles

Maďarsko skrývá mnoho pokladů, ale jeden z nich zasluhuje zvláštní pozornost - hrad Esterházy. Tento monumentální barokní komplex, přezdívaný "Maďarské Versailles", očaruje svou architektonickou nádherou i bohatou historií. Prohlídka interiérů vás zavede do doby baroka a klasicismu, kdy byl hrad místem setkávání evropské šlechty.

Hévíz: Oáza v teplém termálním jezeře

Vytáhněte z kufru plavky a ponořte se do léčivých vod jezera Hévíz. Toto termální jezero, největší svého druhu na světě, je známé svými léčebnými účinky. Zde můžete zapomenout na všechny starosti a vychutnat si pocit regenerace těla a mysli.

Prozkoumejte tato fascinující místa. Každé z nich vás vtáhne do svého unikátního příběhu a obohatí vaši cestu k Jadranu o zážitky, které nezapomenete.

Zdroje: www.tipcars.com, www.portalridice.cz, slovinsko.cz, www.turistika.cz