Kde raději neselfíčkovat

Nachází se nedaleko čínského města Xi'an, tato hora je jednou z pěti velkých hor taoistického náboženství v Číně. Starověká poutní místa, chrámy a kláštery rozseté po vrcholcích hory dodávají celé lokalitě mystický nádech. Ale smrtící lákadlo, které sem každoročně táhne tisíce turistů, je bezesporu prkenný chodník, který se vznáší nad propastí. Ironie je, že původně byla stezka pravděpodobně vybudována mnichy, kteří tak chtěli najít místo k meditaci. Meditace však dnes ustoupila adrenalinu.

Zdroj: Youtube

Formality a přípravy

Smrtící stezka vede k jižnímu vrcholu, nejvyššímu bodu hory o výšce 2 154 metrů. Na začátku túry vás čeká podepsání závazku. Veškerá zodpovědnost je na vás. Vybavení ve formě postrojů a dalších bezpečnostních pomůcek je zde sice k zapůjčení, ale vše je v čínštině, což může pro někoho znamenat jazykovou bariéru hraničící s hazardem.

Každý krok může být poslední

Začátek je klamavě jednoduchý; úvodních tisíce schodů jsou strmé, ale zdolatelné. Tady však pohodlí končí. Co následuje, je vertikální výstup s řetězy, kterých je třeba se pevně držet, abyste se nepřidali k odhadovanému počtu 100 turistů, kteří zde ročně přijdou o život.

Přes propast na dřevěných prknech

Jednou z nejtemnějších částí výletu je chůze po prknech vysoko nad zemí. Po vertikálním sestupu po tenkých kovových tyčích se dostanete k nebezpečně tenkým prknům připevněným na straně útesu. Tento úsek je obousměrný, takže každý krok zde může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí.

Selfíčko na okraji smrti

S nárůstem popularity sociálních médií a touhou po unikátních fotografiích se mnozí mladí „dobrodruzi“ vydávají na prkennou procházku, aby pořídili dokonalé selfíčko, které mohou sdílet s přáteli a rodinou. Ale stojí to za to?

Smrtící past

Hora Huashan je fascinující a děsivá zároveň. Stezka nabízí neopakovatelný zážitek, ale je třeba si uvědomit, že každý krok zde může být poslední. Není to místo pro nepřipravené nebo pro ty, kteří přijíždějí s romantickými představami. Je to výzva pro lidi, kteří respektují sílu přírody a rozumějí nebezpečí, které s sebou nese.

Zdroje: adrex.com, nomadasaurus.com, traveltriangle.com