Chorvatsko: Ráj pro potápěče

Potápění v Chorvatsku nabízí fascinující pohled do podmořského světa a je jednou z nejlepších aktivit pro dovolenou v této zemi. S více než 1 000 ostrovy a impozantním pobřežím je Chorvatsko bohaté na zajímavá potápěčská místa, která lákají jak začínající, tak i zkušené potápěče. Zde je několik nejlepších lokalit, které byste neměli při návštěvě Chorvatska vynechat.

Zdroj: Youtube

Bol, ostrov Brač

Jednou z nejlepších potápěčských lokalit v Chorvatsku je ostrov Brač. Kromě nádherných pláží zde můžete prozkoumávat barevné útesy, jeskyně a vraky lodí. Bol, který se nachází na ostrově Brač, je oblíbeným místem pro potápění, a to díky příznivým teplotám od dubna do listopadu. V okolí Bolu se nachází řada potápěčských lokalit, které jsou snadno dostupné lodí. Bez ohledu na povětrnostní podmínky se můžete v Bolu potápět v bezpečí a objevovat fascinující podmořský svět.

Paklenské ostrovy

Paklenské ostrovy jsou dalším pokladem pro potápěče v Chorvatsku. Souostroví, které se nachází nedaleko ostrova Hvar, nabízí různorodé potápěčské lokality. Místem, které stojí za návštěvu, je mělčina Kampanel. Toto místo je však vhodné spíše pro zkušenější potápěče, a to kvůli silným proudům. Proto je lepší se potápět raději s místními potápěčskými centry, jejichž potápěči oblast velmi dobře znají a dokáží vás vším bezpečně provést. Kampanelská mělčina je známá svými červenými zarostlými útesy, které se řadí mezi nejkrásnější v Jaderském moři.

Fraskeric, Istrie

Istrie, severní část Chorvatska, nabízí jedinečné potápěčské zážitky. Fraskeric je místem, které si potápěči všech úrovní mohou vychutnat plnými doušky. Čtyři tunely o hloubce od tří do šestnácti metrů vytvářejí nádhernou atmosféru s paprsky světla pronikajícími mezerami. Fraskeric je také oblíbenou lokalitou pro noční potápění a šnorchlování. Při svém dobrodružství v této části Chorvatska můžete také spatřit mořské koníky, což je jedinečný zážitek.

Jeskyně Lučice, ostrov Brač

Jeskyně Lučice na ostrově Brač je dalším skvostem pro potápěče v Chorvatsku. dostanete se k ní pouze lodí z přístavu Milna. Lučice se pyšní dvěma vchody a je vhodná i pro méně zkušené potápěče. Oblast je bohatá na mořský život a je domovem roztomilých jantarů. Dva vchody do jeskyně vypadají jako dračí oči, což dodává tomuto místu zvláštní kouzlo.

Modrá jeskyně, ostrov Vis

Dalším fascinujícím potápěčským místem v Chorvatsku je Modrá jeskyně (Biševo), která se nachází poblíž ostrova Vis. Tento přírodní úkaz je považován za jednu z nejúžasnějších atrakcí v zemi. Do jeskyně se dostanete pouze z malého člunu, který dokáže proplout úzkým vchodem. Modrá jeskyně je doprovázena dalšími přírodními krásami v okolí, které si můžete prohlédnout během jednodenního výletu ze Splitu.

Skryté poklady pod hladinou

Kromě ostrovů je zde ještě mnoho dalších potápěčských lokalit, které stojí za to objevit. Ostrov Lokrum poblíž Dubrovníku je domovem vraku SS Tomislav, který nabízí fascinující potápěčský zážitek. Podmořské muzeum v Mali Lošinj představuje unikátní příležitost pro potápěče, kteří se chtějí seznámit s bohatou historií ostrova. Rovinj skrývá vrak Baron Gautsch, který je jedním z nejkrásnějších umělých útesů v zemi. Ostrov Sušac nabízí potápění u Te Vegy, kterému dominuje malé mořské jezero s působivým dnem a bohatým životem.

Tajemný podmořský svět pro dobrodruhy

Potápění v Chorvatsku je nezapomenutelným zážitkem pro každého dobrodruha. Od rozmanitého podmořského života až po fascinující vraky lodí a podmořské jeskyně, tato země skrývá mnoho tajemství. Bez ohledu na vaši úroveň zkušeností najdete v Chorvatsku potápěčské místo, které splní vaše očekávání.

Zdroje: chorvatsko.cz,