Chorvatsko je proslulé podmanivou směsicí průzračných vod Jadranu a malebné krajiny. Ačkoli se jeho pobřeží většinou pyšní skalnatými nebo oblázkovými plážemi, najdou se zde i místa, na kterých si vychutnáte příjemný jemný písek. Pokud tedy někdy zatoužíte po pocitu teplého a jemného písku pod nohama, buďte si jisti, že Chorvatsko vám má co nabídnout.

Pláž Prapratno: Odlehlý přístav

První na seznamu je pláž Prapratno. Krásná písečná pláž se nachází na poloostrově Pelješac a vyzařuje z ní klid. Staré borovice a olivovníky lemující zlatavý písek vytvářejí nádhernou kulisu pro odpočinek. Mělké vody jsou obzvláště lákavé pro rodiny s dětmi. A ti, kdo hledají samotu, se krátkou procházkou dostanou do skalnatých zátok skrytých podél pláže.

Pláž Uvala Lapad: Spojení pohodlí a krásy

Písečná pláž Uvala Lapad se nachází v dubrovnickém zálivu Lapad. Leží pouhých 2,5 km od historického města, takže dokonale kombinuje snadnou dostupnost s klidným písečným prostředím. Nechybí zde dobře vybavené zázemí včetně převlékacích kabin, lehátek a slunečníků, což přispívá k pohodlí návštěvníků. Těšit se můžete na osvěžující koupání v průzračné vodě či pohodové procházky po promenádě lemované restauracemi.

Pláž Vela Pržina: Ostrovní útočiště

Na ostrově Korčula se nachází nádherná pláž Vela Pržina v obci Lumbarda. Tato pláž s průzračnou tyrkysovou vodou a jemným zlatavým pískem je potěšením pro milovníky slunce. Pro ty, kteří hledají osvěžení nebo vydatné jídlo, je tu spousta plážových barů a restaurací. Pokud chcete na pláži zabrat to nejlepší místo, je třeba dorazit co nejdříve.

Zátoka Saldun: Vydejte se za dobrodružstvím k moři

Malebná zátoka Saldun, která se nachází nedaleko vesnice Okrug Gornji na poloostrově Čiovo, nabízí řadu možností. Kromě písečných úseků po obou stranách přístavu si můžete vychutnat místní kuchyni v plážových barech a restauracích nebo se věnovat vodním sportům. Pro objevitele jsou k dispozici nedaleké Drvenické ostrovy, které nabízejí odlehlé písečné zátoky. Půjčovny lodí a výlety z Trogiru umožňují přístup k těmto pokladům.

Pláž Sakarun: Exotická eskapáda

Tato pláž na ostrově Dugi otok slouží jako brána do tropického ráje. Nedotčená pláž s bílým pískem a oblázky se táhne téměř kilometr a je lemována nádhernou přírodou. Její exotický půvab umocňuje karibsky modrá voda, která je na Jadranu vzácností. Sakarun uspokojí milovníky písečných pláží na jedničku.

Zdroj: Youtube

Pláž Mlaska: Směsice přírody a aktivit

A konečně pláž Mlaska na ostrově Hvar, nedaleko města Sućuraj, nabízí další požitek z písečné pláže. Mělká voda sahající téměř 10 metrů od břehu tvoří ideální prostředí pro picigin, oblíbenou chorvatskou plážovou hru. Středomořská flóra, která pláž obklopuje, poskytuje přirozený stín těm, kteří si chtějí odpočinout od slunce.

To je jen několik příkladů chorvatských písečných pláží, které ukazují rozmanitou krásu chorvatského pobřeží. Od odlehlých zátok až po rušné plážové lokality - každý milovník pláží si zde najde něco pro sebe. Až se vydáte objevovat tyto úchvatné písečné úseky Jaderského moře, nezapomeňte si s sebou přibalit ručník a hlavně opalovací krém, ať vaši dovolenou zbytečně neprovází bolest ze spálené pokožky.

Zdroje: dromedar, croatia-hotspot, adriatic