Chorvatsko: Raj pro milovníky nudapláží a přírody

Nudistické pláže jsou pro mnoho lidí kontroverzním tématem, ale ve skutečnosti se stávají stále populárnějšími. Chorvatsko se svým nádherným pobřežím a krásnými ostrovy nabízí mnoho skvělých možností pro milovníky nudapláží. Ať už jste již zkušeným nudistou, nebo stále jen zvažujete tento druh dovolené, přinášíme vám přehled nejlepších nudistických pláží Chorvatska, které vás nenechají na pochybách.

Zdroj: Youtube

Lokrum: Oáza klidu blízko Dubrovníka

Jestliže vás cesty zavedou blízko Dubrovníku, můžete navštívit ostrůvek Lokrum. Toto tiché útočiště před shonem města sice nabízí skalnaté pláže, které vyžadují trochu opatrnosti, ale na oplátku si vychutnáte úchvatné panoramatické výhledy a možnost se ponořit do světa klidu ve slaném jezeře.

Frkanj: Historický skvost s královskými kořeny

Pláž Frkanj nedaleko města Rab se může pochlubit označením nejznámější nudistická pláž v Chorvatsku. Svým bohatým dědictvím, které se táhne až ke králi Edwardu VIII. a jeho manželce Wallis Simpsonové, vás tento klenot přímo vtáhne do minulosti. Na malebné oblázkové pláži obklopené přátelskými bary a restauracemi vás čeká dokonalý odpočinek ve stínu borovic.

Ostupa: Komfort a příroda v harmonii

Na poloostrově Pelješac nezapomeňte navštívit pláž Ostupa. Krásná oblázková pláž, kde se můžete bezpečně ponořit do moře, nabízí také stinná místa pod stromy pro váš odpočinek. A aby toho nebylo málo, na pláži jsou k dispozici i plážový bar a sprchy – takže komfort zde nezůstane stranou.

Paklina: Azurová idylka pro hledače klidu

Hledáte-li soukromí a klid, pak je pro vás tím pravým místem pláž Paklina na ostrově Brač. Oblázková pláž, která se tyčí na jižní straně ostrova, nabízí panoramatický pohled na azurové moře. Borový les poskytuje přirozený stín a díky své blízkosti k letovisku Zlatý Rat můžete po klidném odpočinku vyrazit za živým ruchem.

Hvar: Mekka nudistů

Ostrov Hvar je pravděpodobně něco, co se objeví v každém průvodci pro milovníky nudapláží. Tato slavná destinace se často objevuje v žebříčku 15 nejlepších nudistických pláží světa a díky svému odlehlému a atraktivnímu prostředí je to místo, kde každý najde svůj koutek.

Proizd: Ostrov absolutní svobody

Malý neobydlený ostrov Proizd, jehož hlavní pláž byla v roce 2007 vyhlášena jako nejlepší v Chorvatsku, je oázou klidu a svobody. I když je kamenitá, její hladké skály poskytují ideální místo pro opalování a odpočinek.

Funtana: Místo, kde soumrak kouzlí

Na poloostrově Istria se nachází dlouhá oblázková pláž Funtana, která vás ohromí nádhernými západy slunce a soumraky, kdy se z moře odráží tisíce barev. Na pláži je také speciální prostor pro mládež i pro domácí mazlíčky. Nudisté tu mají k dispozici nejen pláž, ale i celý kemp pro tři tisíce lidí.

Sveti Duh: Nudapláž v kempu

Kemp Sveti Duh na ostrově Pag je dalším místem, které přitahuje milovníky nudapláže. Přátelské prostředí pro nudisty je zde samozřejmostí a kemp nabízí širokou škálu aktivit a vybavení.

Chorvatsko je skutečným rájem pro milovníky nudapláží. Nabízí nádherná pobřeží, malebné ostrovy a klidná místa, kde si můžete užít přírodu a odpočinek bez oblečení. Pokud se rozhodnete vyzkoušet nudapláže v Chorvatsku, nezapomeňte respektovat pravidla a zvyky místa, a hlavně si užijte jedinečný zážitek a krásu této země.

Zdroje: www.lastminutes.deals, www.royalcroatiantours.com, www.worldbeachguide.com