Ráj pro rodinnou dovolenou

Chorvatsko je země, která pro vás a vaši rodinu přichystá dovolenou plnou nádherných pláží, průzračného moře a bohaté kultury. Turisté z celého světa sem přijíždějí za těmito poklady. Ale která místa jsou nejlepší pro vaše děti? Podívejte se na tento seznam míst, která byste měli zvážit při plánování své rodinné dovolené v Chorvatsku.

Split, kombinace historie a zábavy na pláži

Jedním z nejlepších míst k návštěvě s dětmi je Split. Toto historické město je plné fascinující architektury a kulturních památek. Děti mohou strávit celý den na písečné pláži Bačvice, zatímco vy relaxujete na sluníčku. Diokleciánův palác, který je součástí světového dědictví UNESCO, je domovem mnoha restaurací a obchodů. Ve Splitu si také můžete pronajmout kolo a projet se po krásném pobřeží.

Dubrovník, rodinná dovolená v kouzelném městě

Dubrovník, označovaný jako "perla Jadranu", je pro rodiny s dětmi jako z kouzelných příběhů. Městské hradby, které obklopují staré město, nabízejí úchvatný výhled na střechy pokryté starými taškami a modré moře. Pro větší dobrodružství doporučujeme návštěvu ostrova Lokrum, kde se děti mohou setkat s pávy a králíky, kteří zde volně pobíhají, nebo si zahrát v zábavném parku s dětským hřištěm. Na ostrov se lze dostat lodí z dubrovnického přístavu.

Rovinj, malebný ráj pro rodiny

Dalším skvělým místem pro rodiny je Rovinj. Toto malebné pobřežní město nabízí úchvatný výhled na moře, malebné uličky a bohatou historii. Procházka po starém městě je ideální aktivitou pro děti, které se mohou vyřádit ve hře na schovávanou. Rovinj má také krásné pláže, kde si děti mohou hrát ve vodě a stavět hrady z písku. Výlet na nedaleký ostrov Sv. Katarina je další zábavnou možností.

Zadar, ideální dovolená pro děti

Zdroj: Youtube

Zadar je také skvělou destinací pro rodiny. Staré město je plné krásné architektury a uměleckých instalací, jako jsou mořské varhany. Děti se mohou pobavit v Adventure Parku Zadar-Kožino s mnoha lanovými dráhami. Nedaleko Zadaru se nachází také národní parky, jako třeba Plitvická jezera, která okouzlují svými jezery a vodopády.

Plitvická jezera, přírodní divadlo pro děti

Plitvická jezera jsou přírodním pokladem Chorvatska a rozhodně by neměla chybět na seznamu míst k návštěvě s dětmi. S 16 jezery a mnoha vodopády nabízejí krásné procházky v přírodě. Děti budou fascinovány tímto přírodním divem a mohou si vychutnat krásu okolních jezer a vodopádů.

Ostrov Brač, dovolená plná dobrodružství a kultury

Ostrov Brač je dalším skvělým místem k návštěvě s dětmi. Pláže v Bolu, jako je slavná Zlatni Rat, nabízejí mnoho zábavy a vodních sportů. Děti se mohou vyřádit stavěním hradů z písku a zkoušením windsurfingu. Ostrov Brač také nabízí krásné výhledy z vrcholu Vidova Gora a možnost návštěvy historických míst, jako je dominikánský klášter.

Poreč, rodinný relax na Istrii

Pokud se rozhodnete navštívit Poreč, nebudete litovat. Toto příjemné město na Istrijském poloostrově nabízí mnoho aktivit pro děti. Pláže v Poreči jsou ideální pro vodní sporty a zábavu. Rodiny si také mohou vychutnat návštěvu zábavního parku dinosaurů, kde je mnoho představení a atrakcí pro děti.

Chorvatsko je opravdu rájem pro rodiny s dětmi

Chorvatsko je skutečně rájem pro rodinnou dovolenou. Nabízí bohatou kulturu, nádherné pláže a mnoho dobrodružství pro vaše děti. Takže pokud plánujete svou další rodinnou dovolenou, rozhodně zvažte i tuto zemi.

Zdroje: viennabookandtravel.com