Okřídlený drak

Tvora připomínajícího malého "pohádkového" draka vytáhl z vody třiačtyřicetiletý Roman Fedorcov. Ruský rybář lovil v Norském moři makrely a tresky, když narazil na poměrně zvláštní úlovek.

Sám netušil, co vlastně chytil. Ačkoliv se za svůj život již setkal s celou řadou poměrně bizarních úlovků, tento byl výjimečný. "Vypadal jako čerstvě vylíhlé dračí mládě," nechal se slyšet rybář z Murmanska.

Dlouho se spekulovalo, co může být úlovek skutečně zač. Na první pohled krásný pozoruhodný tvor totiž uchvátil každého, kdo snímky s ním spatřil. Fedorov krátce po svém úlovku zveřejnil fotky tvora na instagramovém účtu.

Sám Fedorcov pod příspěvkem uvedl, že za 17 let své rybářské praxe se s ničím podobným nikdy nesetkal.

Fedorcov byl jako malý kluk fascinovaný vším, co pocházelo z mořského světa. I proto se nakonec rozhodl, že se stane rybářem. Jeho hlavním revírem je Norské a Barentsovo moře, občas však zavítá i do Atlantického oceánu.

"Obyčejná" chiméra

Ačkoliv se fotka umístěná na instagramovém účtu rybáře rychle rozšířila světem a nasbírala nespočet lajků, záhada podivného draha se rychle vysvětlila.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Bílý okřídlený drak je ve skutečnosti obyčejná chiméra. Druh chrupavčité ryby, která je známá také jako žralok duch. Chiméry se poměrně běžně vyskytují v mořích a oceánech v hloubce přibližně 3 km.

Jde o živočichy živící se měkkýši a korýši. Chiméry se pyšní poměrně ostrými zuby, podobající se zubům hlodavců.

Záhada podivného bílého draka se tak objasnila dříve, než stačila vystrašit svět novým příběhem o bájném stvoření prohánějícím se Norským mořem.

Čtěte také

Čtěte také

Vědci našli záhadného světélkujícího tvora. V úžasu zjistili, že nejde o zvíře

Ačkoliv se ukázalo, že jde o obyčejnou chiméru, je úlovek ruského rybáře důkazem, že v mořském světě stále existuje nespočet toho, o čem my, obyčejní lidé, téměř nic nevíme.

Čtěte také

Vačnatec quokka

Čtěte také

Ostrov Rottnest je domovem nejroztomilejšího zvířete na světě. Toto je quokku

Chiméry se běžně vyskytují spíše ve studenějších vodách a v současné době jsou některé druhy na pokraji vyhynutí. Důvodem je právě vzrůstající obliba rybolovu.

www.independent.co.uk, www.mirror.co.ukwww.ladbible.com