Pokud už máte v hlavě obrazy idylických pláží nebo malebných horských vrcholků, je to skvělé. Ale pro ty, kteří ještě váhají, přinášíme inspiraci. Ukážeme vám několik míst, kde můžete objevit kouzlo nového začátku.

Řecko: Nekonečný historický výlet

Při pohledu na mapu světa se nabízí nekonečné možnosti. Kde začít? Jedním z možných směrů je Řecko – země starověkého umění, filozofie a architektury. Atény s Parthenonem na Akropoli vás vtáhnou do dávné historie a pomohou vám vidět své vlastní problémy ve větším kontextu. Nebo se vydáte do soluňských ulic, kde historie prochází každým kamenným zákoutím. A co takhle památka Meteoru? Kláštery vystavěné na vrcholech skal vám připomenou odolnost a sílu.

Norské pobřežní ostrovy: Klid, krása a osamění

Norsko je se svými dechberoucími fjordy a vysokými horami místem, kde můžete zapomenout na své trápení a doslova se ztratit v kráse přírody. Představte si, jak stojíte na vrcholu hor, užíváte si výhled na zasněžené vrcholky a azurově modré fjordy pod vámi. Zní to jako sen? Na severu Evropy je to skutečnost. Kromě úchvatných krajin nabízí Norsko také množství kulturních zážitků. Ať už je to návštěva hlavního města Oslo a jeho moderní architektury, nebo výlet na ostrovy Lofoty, kde můžete zavítat do muzea vikingů. Norsko je místem, kde můžete znovu objevit sami sebe uprostřed nekonečné krásy.

Itálie: Pro potěšení těla a duše

Neexistuje lepší místo pro uzdravení duše než Itálie. Země, která je známá svým bohatým kulturním dědictvím, chutným jídlem a nádhernými krajinkami. Ať už se procházíte uličkami starověkého Říma, ochutnáváte autentickou pizzu v Neapoli nebo relaxujete na pláži na Sicílii, Itálie má tolik k nabídnutí. Představte si den strávený objevováním ruiny Pompejí a večer strávený ochutnáváním lahodného italského vína na terase s výhledem na moře. Je to zkrátka destinace, která vás bude naplňovat radostí a klidem.

Burgundsko: Víno, vesnice a klid

Pokud jste milovníkem vína, pak Burgundsko je destinací pro vás. Tato oblast ve Francii je domovem některých z nejlepších vín světa. Ale i když nejste vinařským nadšencem, Burgundsko stále má co nabídnout. Historické vesnice s malebnými domy, klenutými mosty a úzkými uličkami vám nabídnou klid a pohodu. V Beaune můžete prozkoumat vinice, degustovat místní vína a potěšit své chuťové buňky skvělou francouzskou kuchyní. A pokud hledáte dobrodružství, proč nezkusit ochutnávku v podzemních jeskyních?

Maledivy: Relaxujte na bílých písečných plážích

Zdroj: Youtube

Pokud hledáte únik od všeho a toužíte po naprostém klidu, Maledivy jsou tou pravou volbou. Tento tropický ráj na zemi je skvělým místem pro regeneraci a uvědomění si vlastní hodnoty. Ubytujte se v jednom z luxusních vodních bungalovů, vychutnejte si klid oceánu kolem vás a nechte se hýčkat místními specialitami.

Nejlepším způsobem, jak se vypořádat s bolestí z rozvodu, je vrhnout se do nových zážitků. Ať už je to objevování přírody, potěšení z kuchyně, nebo relaxace, svět má hodně lákadel k nabídnutí. Někdy je potřeba se jen odvážit a udělat první krok.

Zdroje: thearcadiaonline.com, wanderlusters.com, upscalelivingmag.com