Jedna z nejnebezpečnějších tras světa

Caminito del Rey, tedy Královská cesta, se nachází asi 50 kilometrů severozápadně od Málagy v jižním Španělsku a je známá jako jedna z nejnebezpečnějších turistických tras na světě. Tato 8 kilometrů dlouhá stezka přitahuje svými úchvatnými výhledy a dramatickou polohou nad soutěskou Gaitanes.

Stezka byla postavena v letech 1901 až 1905 jako přístupová cesta pro pracovníky přilehlé vodní elektrárny. Brzy však tuto cestu využívali také místní obyvatelé. Pojmenována byla po španělském králi Alfonsovi XIII., který se po stezce prošel při slavnostním otevření elektrárny.

Rekonstrukce stezky

Po několika úmrtích a mnoha letech chátrání byla stezka Caminito del Rey uzavřena pro veřejnost. Avšak v roce 2014 byla dokončena důkladná rekonstrukce, která zahrnovala nové zábradlí, bezpečnostní prvky a pevné cesty. Tím byla stezka znovu otevřena pro turisty v roce 2015.

Oblíbená turistická atrakce s adrenalinovým zážitkem

Dnes je Caminito del Rey opět populární turistickou atrakcí, která láká dobrodruhy z celého světa. Turisté si zde mohou vychutnat dechberoucí výhledy na okolní krajinu a zároveň si užít adrenalinový zážitek při průchodu úzkými a někdy i ve vzduchu visícími chodbami. Stezka je stále považována za místo s určitým nebezpečím, ale s novými bezpečnostními opatřeními je riziko výrazně sníženo.

Nechte se uchvátit krásou a nebezpečím Caminito del Rey

Jednosměrná cesta je tvořena úzkými dřevěnými chodníky, které se vinou kolem strmých skalních stěn. Tyto chodníky jsou široké pouze jeden metr a nacházejí se ve výšce 100 metrů. Délka trasy El Caminito Del Rey je necelé 3 km, s přístupovými cestami o délce 3 až 4 kilometry.

Pro pohodlnou návštěvu Caminito del Rey jsou zde k dispozici různé vybavení a služby pro turisty. Vstupenky je nutné rezervovat předem, protože počet návštěvníků na den je omezený. Turisté jsou povinni nosit přilbu a dodržovat bezpečnostní pokyny. Je zde možnost zapůjčení audioprůvodce, který poskytuje podrobné informace o historii a přírodních zajímavostech okolí. Na trase jsou také k dispozici odpočinková místa, restaurace a občerstvení.

Caminito del Rey nabízí fascinující a nezapomenutelný zážitek pro všechny, kteří se rozhodnou vstoupit na tuto nebezpečnou, avšak obdivuhodnou stezku. S rekonstrukcí a bezpečnostními opatřeními se stala bezpečnější, ale stále má svou původní nebezpečnou atmosféru a přitažlivost. Pokud jste připraveni na dobrodružství a výjimečné pohledy na španělskou krajinu, pak je Caminito del Rey přesně to místo, které stojí za to navštívit.

Zdroje: history.howstuffworks.com, andaluciainmypocket.com, https://seeker.io