Proměna kontejneru na odpadky

Během sedmi měsíců se Gregory Kloehn pustil do odvážného projektu a vdechl nový život tomu, co kdysi bývalo skromným pouličním kontejnerem. Kovový kontejner, obvykle určený k likvidaci odpadu, proměnil v kompaktní, ale plně funkční byt, který se může pochlubit veškerým vybavením potřebným ke každodennímu životu.

Zdroj: Youtube

Výjimečné využití prostoru

Uvnitř nenápadné popelnice se otevírá svět možností. Kloehn důmyslně navrhl a pečlivě vybavil každý čtvereční centimetr tak, aby maximalizoval užitek. Kompaktní kuchyňský kout s žulovými pracovními plochami a spotřebiči z nerezové oceli vybízí k vaření. Uvnitř najdete samozřejmě toaletu, umyvadlo i venkovní sprchu. K dispozici jsou vyhrazené prostory pro bydlení a spaní, které lze bez problémů přizpůsobit momentálním potřebám.

Sociální středobod v kontejneru

Nejvíce udivující je schopnost popelnice hostit přátele a nabídnout místo k pořádání domácích oslav. Není to typický kontejner na odpadky, je to společenské centrum. Prostor je vybaven minibarem, DJ systémem pro hudební nadšence, venkovním grilem pro kulinářské nadšence a střešní terasou doplněnou taneční tyčí pro každého, kdo chce protančit noc pod širým nebem.

Šikovné vybavení i maskování

Navzdory svému netradičnímu původu je obydlí proměněné v popelnici plně vybaveno tím nejnutnějším. Elektřinu zajišťuje prodlužovací kabel, zatímco pět galonů propanu pohání kamna a gril. Voda je dodávána ze šestilitrového zásobníku, který napájí umyvadlo, sprchu a zahradní hadici. Dokonce i toaleta je napojena na septik, což zajišťuje, že v kompaktním prostoru jsou pokryty všechny aspekty každodenního života.

Pozoruhodnou vlastností Kloehnova výtvoru je jeho přizpůsobivost. Když se setmí a vznikne potřeba zajistit bezpečnost, může se popelnice opět proměnit v obří odpadkový koš. Střechu a okna lze spustit, čímž se účinně skryje jeho pravá podstata a ochrání se před potenciálními vandaly.

Inspirace za obyčejným vzhledem

Inspiraci pro neobyčejný projekt získal Gregory Kloehn při pohledu přes plot na sousední popelnici. Ve zdánlivě obyčejném kontejneru spatřil něco, co by ostatní mohli přehlédnout. Díky šikmé střeše připomínal kontejner spíše dům než průmyslové přepravní kontejnery, které často upoutají pozornost. Pro Kloehna to bylo jako malý kovový stan, prázdné plátno, na které mohl namalovat svou vizi funkčního obytného prostoru.

Luxus v kompaktním formátu

Interiér bytu v kontejneru je důkazem Kloehnovy řemeslné zručnosti a důrazu na detail. Žulové pracovní plochy a nerezový dřez dodávají nádech luxusu, zatímco stěny, obložené překližkou a pokryté kobercem, vytváří útulnou a příjemnou atmosféru. Lavice a opěradla lze přeměnit na pohodlné lůžko, které nabízí klidný spánek uprostřed rušného města.

Pozitivní odezva veřejnosti

Netradiční projekt Gregoryho Kloehna nezůstal bez povšimnutí. Reakce veřejnosti byly veskrze pozitivní, mnozí chválili jeho vynalézavost a viděli ve výtvoru potenciální řešení bytové krize, která sužuje mnoho městských oblastí. Kloehnova popelnice přeměněná na byt vyvolala rozhovory o možnostech alternativního bydlení – od oslavování génia až po oslavu vizionáře.

V srdci Brooklynu, kde je prostor nedostatkovým zbožím, je byt Gregoryho Kloehna z popelnice důkazem lidské kreativity a síly představivosti. Zpochybňuje naše zažité představy o tom, co představuje domov, a vybízí nás k nestandardnímu přemýšlení, a to doslova. Vzhledem ke skutečnosti, že se města zahušťují a obytných prostor ubývá, možná se můžeme inspirovat Kloehnovým pozoruhodným počinem a najít inovativní řešení, jak řešit problémy moderního městského života.

Zdroje: dailymail.co.uk, businessinsider.com, ca.finance.yahoo.com