Jak se Boeing 727 stal obydlím

Před více než dvaceti lety zasáhla Usseryovou životní tragédie, když přišla o svůj dům v Benoitu ve státě Mississippi. Kvůli finanční tísni bylo pro její rodinu náročné najít náhradní bydlení. Právě v této pohnuté době se díky jejímu švagrovi Bobovi, leteckému dispečerovi, objevil jedinečný nápad. Ten navrhl jako potenciální domov vysloužilý Boeing 727, což se zpočátku zdálo absurdní. Nicméně její dobrodružný duch spolu se zoufalou potřebou ji přiměly dát nápadu šanci.

Zdroj: Youtube

Příběh za "Malým Trumpem"

Ann pořídila vysloužilé letadlo za pouhých 2 000 dolarů (cca 47 000 korun) a pojmenovala ho "Malý Trump" podle soukromého letadla bývalého prezidenta. Letadlo, které by jinak bylo sešrotováno, se mělo vydat na novou cestu. Boeing s délkou 42 metrů, 76 okny a plochou přes 140 m² nabízel široké možnosti úprav.

Z vysloužilého letadla k domovu

Přeměna letadla na obydlí není běžný úkol. Rozsáhlá renovace v hodnotě téměř 30 000 dolarů (cca 702 000 korun) zajistila, aby letadlo bylo stabilní, funkční a obyvatelné. Po bezpečném ukotvení ocasu betonem byla příď letadla umístěna tak, aby se vznášela nad nedalekým jezerem, což přispělo k estetické přitažlivosti rezidence. Do letadla bylo zabudováno nezbytné vybavení, jako je izolace, podlaha a klimatizace. Rozsáhlý prostor byl důmyslně rozdělen na tři ložnice, kuchyň, obývací pokoj a prádelnu. Původní letadlová koupelna a úložné boxy nad hlavou si zachovaly svá místa a spojily staré s novým.

Pilotní kabina jako hlavní koupelna

Největším zážitkem však byla bezpochyby proměna pilotní kabiny. S úžasným výhledem na jezero byla přeměněna na hlavní koupelnu s vířivkou. Tato přestavba nejen maximalizovala využití prostoru, ale také vytvořila pohlcující zážitek, díky němuž měli obyvatelé pocit, že se vznášejí nad vodou.

Sdílení zázraku a nečekaný zvrat

Téměř čtyři roky, od roku 1995 do roku 1999, si Ussery užívala svůj jedinečný domov. Později se rozhodla podělit se o tento zázrak s veřejností. Při pokusu o jeho přemístění však došlo k jeho nevratnému poškození.

Usseryové počin není jen příběhem netradičního domu, ale i svědectvím o lidské vynalézavosti a houževnatosti. Slouží jako inspirace pro ty, kteří se snaží myslet nestandardně a zpochybňují konvenční normy obytných prostor. Je připomínkou toho, že s vizí a odhodláním lze jakékoli místo – dokonce i staré letadlo – proměnit v útočiště zvané domov.

Zdroje: mirror.co.uk, thepremierdaily.com, thesun.ie