Burgas je čtvrtým největším městem Bulharska a zároveň největším přístavem jižního pobřeží země. Jedná se o velmi živé město, ve kterém naleznete rozsáhlou pěší zónu se spoustou obchodů, kaváren, restaurací a barů. Klid a odpočinek najdete na krásných plážích nebo v přilehlém udržovaném parku s moderními sochami, otevřeným letním divadlem, hřištěm na volejbal a perfektní dráhou na in-line bruslení.

Zájemci o historii a umění jistě ocení historické centrum města, řadu muzeí a galerií. Milovníci přírody zase nepochybně uvítají možnost pěší túry ke třem jezerům za hranicí města – Burgaskému, Mandrenskému a Atanasovskému, z něhož se odpařováním získává sůl. Na březích zde žije hojná populace vodního ptactva, spatřit můžete například plameňáky, černé čápy a volavky.

Přibližně 35 kilometrů severně od Burgasu se rozprostírá Slunečné pobřeží, které je spolu s městem oblíbeným cílem letních dovolených. Nachází se zde přes 8 kilometrů dlouhá a asi 200 metrů široká pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do průzračného moře, tuto skutečnost ocení zejména rodiny s dětmi. Navíc je Slunečné pobřeží držitelem Modré vlajky, což je ocenění za nadstandardní čistotu pláže i moře.

Podobně jako v Burgasu i zde najdete krásnou pobřežní promenádu s množstvím restaurací, kaváren a barů. Příznivci nakupování budou potěšení řadou zajímavých obchodů. Nejen pro rodiny s dětmi je pak skvělou volbou návštěva zdejšího vyhlášeného aquaparku. Na své si tu zkrátka přijde každý napříč věkovými kategoriemi.

Navštivte s cestovní kanceláří Blue Style bulharský Burgas a zažijte krásu tohoto města na vlastní kůži. Vybrat si můžete z řady hotelů, které jsou prověřené po stránce kvality služeb, takže se můžete těšit na pohodlnou a bezproblémovou dovolenou. Na nic tedy nečekejte a objednejte si svůj vysněný zájezd, bulharský Burgas si zcela jistě zamilujete!