Co naplat. Všechna nádherná místa na světě nejsou pro každého. Do skupiny zájezdů pro tzv. „horních 10 tisíc obyvatel" patří i Bahamské ostrovy. Nacházejí se v karibské oblasti, cca 200 km jihovýchodně od USA a rozkládají se na tisících ostrůvcích – 30 je hlavních obydlených, 700 menších a připočítat musíme další 2000 korálových prcků.

Bahamy jsou velmi rovinaté, jako nejvyšší bod je udávána hora Mount Alvernia s výškou pouhých 63 metrů. I tento fakt nahrává turismu, protože pláže tu jsou neskutečně rozlehlé a vstup do moře na všech místech velmi pozvolný. Cestovní ruch je taky hlavním zdrojem příjmů většiny obyvatel a Bahamy jsou díky němu jednou z nejbohatších zemí Ameriky.

Před pěti sty lety na Bahamách bary rozhodně nestály. Zdroj: Profimedia.cz

Není žádným tajemstvím, že na dovolenou sem jezdí trávit boháči a slavní lidé nejen z USA.
Drahé je tu úplně všechno. Bahamy jsou především rájem na Zemi a na druhou stranu je dobře, že si udržují svoji nedostupnost.

Čtěte také

Omán

Čtěte také

Omán: Pohádka Tisíce a jedné noci

Vodní radovánky, potápění a šnorchlování v průzračné tyrkysové vodě, to je výčet největším lákadel. Nejvyhledávanější lokalitou pro tyto účely jsou místa Eleuthera a Andros. V okolí korálových ostrůvků se to pochopitelně hýří podvodním životem. Oblast Grand Bahama, mimochodem druhá nejvyhledávanější na ostrovech, si získala pozornost pro neporušenou přírodu, cukrově bílé pláže a husté piniové lesy.

Největší ruch se pak odehrává v hlavním městě Nassau, kde se prolíná koloniální architektura s typickým americkým rázem, což mu dává zvláštní kouzlo. V jeho okolí se nacházejí ty nejluxusnější hotely. Naproti tomu ostrov Cat Island je turistickým ruchem téměř nepolíbený a jeho obyvatelé prý stále provozují čarodějnictví.

Není divu, že se tomuto místu milionáři radši vyhýbají a užívají si přepychu, kterého se jim v resortech a na plážích jako z omalovánek dostává přehršel. Nezapomeňme ještě na všudypřítomná golfová hřiště a kasina, bez kterých si někteří ani svoji dovolenou nedokážou představit. Nezbývá, než závidět...

KOLUMBUS ANEBO TROCHA HISTORIE

Bahamy, konkrétně ostrov Salvador, jsou prvním místem v Americe, kde v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus. Původní obyvatele tedy nejdříve vystrnadili Španělé, pak se zde ale usadili Britové a v roce 1717 se Bahamy staly jejich kolonií. O 256 let později byla vyhlášena nezávislost, nicméně nejvyšší hlavou této monarchie je stále britská královna Alžběta II. Úředním jazykem je angličtina, jejíž akcent má paradoxně blíž právě k britskému, než americkému. Přitom pobřeží Floridy je vzdáleno jen pár desítek kilometrů...

Atlantis Royal Towers je zřejmě nejluxusnějším hotelem na Bahamách. Zdroj: Profimedia.cz

ATLANTIS ROYAL TOWERS JE JEN KOPIE

Když se řekne luxus, jeho symbolem se na Bahamách se stal hotel Atlantis Royal Towers. Pokud se vám zdá, že už jste béžovou stavbu s obří bránou uprostřed viděli někde jinde, nepletete se. Jde totiž o napodobeninu slavného dunajského hotelu Atlantis The Palm Hotel & Resort. Ta podoba je nepřehlédnutelná. Co do luxusu si ale obě stavby nezadají.