Záhady a tajemství

Tajemné a fascinující. Tak by se daly vystihnout Boží kameny nedaleko Strakonic, jeden z nejsilnějších energetických bodů v Čechách. Toto místo nabízí více než jen krásné přírodní scenérie. Podle mnohých zde pulzuje silná pozitivní energie, která může přinést úlevu od chronických nemocí.

Zdroj: Youtube

Energetický diamant v srdci Čech

Záhadné žulové bloky jsou zasazené do mírně zvlněného kraje okresu Strakonice mezi obcemi Kraselov a Tažovice. Na vrcholku pokrytém lesem, necelé dva kilometry severozápadně od Kraselova, můžete objevit shluk těchto kamenů. Místo, které je dobře označené a snadno dostupné, přitahuje jak místní, tak i cestovatele z daleka.

Výjimečná síla

Na první pohled se zdá, že Boží kameny jsou jen obyčejné skalní útvary, ale podle mnoha návštěvníků je to místo s úžasnou atmosférou. Z geologického hlediska jde o skalní útvar mrazový srub, kdy se žula na základě klimatických vlivů rozpadá na jednotlivé hranaté bloky. Bloky jsou nyní jakousi přírodní svatyní oživenou neustálým proudu energie.

Zdá se, že tato energie pramení z určitého místa v jednom z kamenů. Lidé, kteří toto místo navštěvují, tvrdí, že cítí silnou, uklidňující a léčivou energii. Ale pozor, nejlepší je nezůstávat na tomto místě déle než 30 minut. Tvrdí se, že zvláště jeden balvan ve tvaru lodi má silné léčebné účinky, především na chronické nemoci.

Kromě toho nabízejí Boží kameny mnoho možností pro dětské hry a zkoumání, takže místo je ideální pro rodinný výlet. Vaši čtyřnozí přátelé jsou také vítáni.

Keltský oltář, vrátka do minulosti, nebo spojení s jinými světy

Nicméně, Boží kameny jsou více než jen fascinující přírodní útvar. Místo je zahaleno do závoje tajemství. Podle některých teorií mohlo v minulosti sloužit jako keltský oltář. Někteří lidé dokonce tvrdí, že zde prožili zážitky spojené se svými minulými životy, jiní zase měli vize nebo kontakty s bytostmi z jiných světů.

Ať už je na těchto tvrzení cokoliv pravdivého, nezbývá než uznat, že Boží kameny jsou unikátní místo, které má svou jedinečnou atmosféru a kouzlo. Jestli jste v blízkosti Strakonic a máte rádi přírodu nebo tajemství, určitě sem zavítejte.

Zdroje: toulave-slapoty.cz, novinky.cz, vyslapy.cz