Křižovatka zemských a kosmických energií

V husté krajině na lesnatém vršku, který svou nadmořskou výškou 621 metrů vyčnívá v okolí, se nachází místo, které si získává srdce citlivých jedinců. Jsou to Boží kameny, jedna z nejsilnějších a nejzvláštnějších přírodních svatyní Česka. Vítejte na místě, kde se údajně střetávají zemské a kosmické energie, kde příroda nám, lidem, nabízí svou vlastní léčivou sílu.

Nejen krásný výhled, ale i mimořádná léčivá síla

Boží kameny nacházející se asi 2 km severozápadně od Kraselova nejsou jen obyčejným shlukem žulových kamenů. Oproti jiným energeticky aktivním místům vyzařují až trojnásobnou sílu, což je činí jedním z nejsilnějších „nabíjecích“ míst v Česku.

Představte si, že stojíte uprostřed tohoto zvláštního místa, a cítíte, jak vám energie prochází tělem. Uprostřed tohoto komplexu leží kámen, který svým tvarem připomíná loď, a právě zde je středisko neuvěřitelné síly. Říká se, že má léčivé účinky, a může dokonce pomoci těm, kteří trpí chronickými nemocemi, jako je cukrovka, Alzheimerova choroba či srdeční problémy.

Mnozí návštěvníci popisují, jak se díky energii cítili svěží, plní života a jak se jim dařilo zbavit se stresu. Je to skvělé místo pro meditaci, ale také místo, které má svá pravidla. Experti varují, aby návštěvníci meditovali nejdéle 20 až 30 minut, protože při delším setrvání by mohlo dojít k nežádoucím účinkům.

Vize, zjevení a mimozemské teorie

Energie vyzařující z Božích kamenů může mít podle svědků mnoho podob. Někteří lidé tvrdí, že zažili stavy, kdy se jim zjevily obrazy z minulých životů. Jasnovidci tvrdí, že viděli vize a ufologové dokonce spekulují o spojení s mimozemskými civilizacemi. Jedna z nejzajímavějších záhad je fenomén, kdy sníh nikdy nezůstává na kameních, bez ohledu na množství sněhu v okolí.

Zdroj: Youtube

Keltský oltář a boží zjevení

Historie a původ těchto kamenů jsou opředeny tajemstvím. Existují teorie, které naznačují, že kdysi mohly kameny sloužit jako keltský oltář a možná zde došlo k nějakému božímu zjevení. Přece jen, mnoho svatých míst dostalo svůj název právě díky zázrakům a zjevením.

Prozkoumejte cestu plnou historie

Pokud se rozhodnete toto zvláštní místo navštívit, doporučujeme výlet po turistické stezce, která je značena žlutým kruhem s červeným písmenem T. Cesta vás provede přes pět zastavení, kde se dozvíte více o historii a kráse této lokality. Nezapomeňte se zastavit u památných stromů, obdivovat můžete i tažovický mostek se sochou sv. Jana Nepomuckého a pokochat se výhledem na místní zámek.

Takže, pokud hledáte místo, kde byste mohli nabrat novou energii, nebo jen chcete prozkoumat jedno z nejzajímavějších míst v Česku, Boží kameny by mohl být právě ten pravý tip pro vás.

Zdroje: vyslapy.cz, epochanacestach.cz, regiony.rozhlas.cz