Svatyně v srdci Šumavy

Boží kameny dosahující výšky 621 metrů nad mořem jsou obklopeny zelení a nacházejí se blízko obce Kraselov. Jeho skutečnou magii však nelze spatřit na první pohled. Skupina žulových balvanů, která zde vytváří přírodní útvar známý jako Boží kameny, skrývá záhadnou energii, která má podle některých věřících i vědců nevídanou sílu.

Zdroj: Youtube

Energetické centrum s nevídanou silou

Energetické místo Boží kameny patří k těm nejsilnějším v Česku. Podle měření a svědectví některých návštěvníků vyzařují Boží kameny až trojnásobně silnější energii než jiná podobná místa. Klíčovým zdrojem energie je balvan, jenž svým tvarem evokuje loď. Lidé, kteří se k němu přiblíží, pociťují zvláštní příjemnou a uklidňující sílu, která proniká jejich tělem i myslí. V průběhu první návštěvy je tato energie nejsilnější a člověk si ji může nejvíce osvojit.

Zázračné účinky na tělo i mysl

Tvrdí se, že záhadná energie dokáže dokonce pomoct při chronických nemocích, jako je cukrovka, Alzheimerova choroba či srdeční a cévní problémy. Pro senzibilní jedince jsou kameny místem, kde se zbaví stresu a naleznou sílu pro řešení psychických problémů.

Meditace jako most k energii

Někteří lidé, kteří toto místo navštívili, doporučují meditaci jako způsob, jakým lze energii lépe cítit a absorbovat. Avšak uvádějí, že by se zde nemělo meditovat déle než 20 až 30 minut, aby se předešlo negativním účinkům. Je třeba poznamenat, že tato energie prý nepůsobí na každého, zejména ne na skeptiky.

Mimozemská teorie a keltský oltář

Kromě vědeckých a duchovních názorů na Boží kameny existují i jiné, více fantastické teorie. Například někteří se domnívají, že místo je spojeno s mimozemským životem. Dle dalšího názoru se jedná o keltský oltář.

Boží kameny u Strakonic bezpochyby představují jedno z nejmystičtějších a nejzajímavějších míst v České republice. Ačkoliv některé tvrzení o jejich léčivých účincích a záhadné energii zůstávají bez empirických důkazů, zájem o toto místo jako o možnou přírodní svatyni rozhodně neopadá. Bez ohledu na to, zda se jedná o místo s duchovními, energetickými nebo dokonce mimozemskými spojeními, jedno je jisté – Boží kameny budou i nadále přitahovat pozornost a zvědavost lidí.

Zdroje: enigmaplus.cz, sumavanet.cz, regiony.rozhlas.cz