Přírodní krása mezi nebem a zemí

Zdroj: Youtube

Bora Bora je nejen název ostrova, ale i zářivý symbol snů a fantazie. Ostrov se nachází ve Francouzské Polynésii a je skutečnou perlou Pacifiku. Přitahuje svou nebeskou lagunou a vysokými vrcholy Mount Pahia a Mount Otemanu každoročně tisíce turistů. Název Bora Bora je odvozený od polynéského Pora Pora, což znamená prvorozený. Původně se ostrov jmenoval Vava’u.

Kulturní mozaika

Bora Bora leží asi 240 km severozápadně od ostrova Tahiti a patří do souostroví Francouzská Polynésie sestávající z 29 ostrovů. Místními jazyky jsou francouzština a tahitština, ale angličtina se v turistických oblastech také hojně používá. Na ostrově žije asi 10 000 obyvatel, převážně Polynésanů, ale je zde také vidět vliv Francouzů a dalších národností. Jsou známí svou vřelostí a pohostinností a rádi vítají návštěvníky tradičními polynéskými pozdravy lei. Kulturní dědictví ostrova je bohaté a tradiční tance a hudba jsou nedílnou součástí místních oslav a festivalů.

Bora Bora má za sebou také bohatou historii. Poprvé byla objevena evropskými objeviteli v 18. století a později byla kolonizována Francouzi. Během druhé světové války sloužila jako vojenská základna Spojených států a dodnes je možné vidět pozůstatky této historie.

Podvodní ráj

Mezi hlavní lákadla ostrova patří šnorchlování a potápění. Díky čisté vodě a pestrosti mořského života se Bora Bora řadí mezi nejlepší místa na potápění v celé Francouzské Polynésii. Ponořit se můžete přímo z bungalovů nad vodou, které jsou jedinečným zážitkem tohoto ostrova. Tyto bungalovy jsou postaveny na soukromých ostrůvcích, které obklopují lagunu.

Plavání s keporkaky

Pokud si chcete užít nádherný západ slunce, není nic lepšího než plavba při západu slunce. Oranžové odstíny slunce dávají Bora Bora nezapomenutelnou romantickou atmosféru. A co říci o plavání s keporkaky? Tato zážitková aktivita vás přiblíží nezapomenutelnému podmořskému světu Tichého oceánu.

Bora Bora je více než luxusní destinace; je to místo, které kombinuje přírodní krásu, bohatou kulturu a nespočet aktivit do jedinečného zážitku. Ačkoli pobyt může být finančně náročný, mnozí tvrdí, že je to investice, která stojí za každou cenu. Od prvního pohledu na dechberoucí scenérii po poslední západ slunce nad lagunou, Bora Bora nabízí nezapomenutelný zážitek, který zůstane v srdci každého, kdo má to štěstí, že ho může navštívit.

Zdroje: denik.cz, placeswithpalms.com, cs.wikipedia.org