Bohnický "hřbitov bláznů" se pyšní ponurou pověstí nejstrašidelnějšího místa v České republice, opředeného strašidelnými příběhy o paranormálních jevech a negativní energií. Hřbitov byl založen v roce 1909, kousek od Psychiatrické léčebny, a fungoval až do roku 1963. Nachází se na něm přibližně 4 200 hrobů, a jeho existence není zdaleka všední.

Zdroj: Youtube

Od opuštěných dětí k nepohodlným dospělým

Hřbitov, který původně sloužil jako místo posledního odpočinku osiřelých nebo zanedbaných dětských pacientů, brzy však rozšířil své působiště i na dospělé, z nichž mnozí trpěli vážnými duševními chorobami. Znepokojující je, že ne všichni pohřbení na hřbitově byli psychicky narušené osoby. Stal se pohřebištěm pro jedince, kteří byli nepohodlní pro své rodiny nebo společnost a zavřeni neprávem v blázinci. Patřili mezi ně nepohodlní dědicové, nemanželské děti, nebo dlouho žijící bohaté tetičky.

Pochmurný kout: Hroby zločinců a sebevrahů

Jihozápadní část hřbitova má obzvlášť pochmurnou pověst, protože se zde nacházejí hroby těch nejhorších zločinců té doby, od pedofilů až po vrahy. Kromě toho zde našli místo posledního odpočinku i církví zavrhovaní sebevrazi, a to v neoznačených hrobech, pohřbeni bez rakví.

Vrah Pavlíček a kontroverzní Gavrilo Princip

Mezi nechvalně proslulé obyvatele hřbitova patří vrah Pavlíček, který se přiznal k hrůzné vraždě dvaadvacetileté prostitutky Otýlie Vranské, jejíž rozčtvrcené tělo bylo nalezeno v cestovním kufru. A pak je tu kontroverzní postava Gavrilo Princip, atentátník na arcivévodu Ferdinanda d'Este, jehož činy jsou často považovány za katalyzátor první světové války.

Tajemství Bohnického hřbitova

Bohnický hřbitov se stal středem zájmu milovníků paranormálních jevů, které přitahují příběhy o strašidelných zjeveních a nevysvětlitelných jevech. Návštěvníci často hlásí pocit obrovského tlaku a neklidu, zejména v jihozápadní části hřbitova. Říká se, že místo je největším ohniskem negativní energie v Česku.

Zlověstná atmosféra obklopující hřbitov dosáhla svého vrcholu v 80. letech 20. století, kdy přitahovala vyznavače okultismu. Opuštěné, ohořelé zbytky hřbitovní kaple sloužily jako magnet pro satanisty, kteří v jejích zdech prováděli složité a zlověstné rituály.

Záhada břečťanu

Zvláštností hřbitova je všudypřítomný břečťan, který zdobí celé jeho prostranství, ale nikdy nepřerůstá za jeho hranice. Tento přírodní fenomén dodává místu strašidelný rozměr.

Pražský hřbitov v Bohnicích je bezesporu místem, které láká ty, kdo mají zálibu v paranormálních a strašidelných jevech. Jeho ponurá historie spolu s příběhy o nadpřirozených jevech a strašidelné energii z něj učinily místo plné děsu. Ať už na paranormální jevy věříte, nebo ne, návštěva hřbitova ve vás bezpochyby zanechá zvláštní pocit.

Zdroje: cs.wikipedia.org, kudyznudy.cz, novinky.cz