Pojďme se společně ponořit do světa stížností, které by mohly bez problémů zaplnit galerii absurdních okamžiků v cestovním ruchu. Od slaného moře až po narušené safari vzrušenými slony, nad některými z nejneobvyklejších stížností českých turistů na dovolené zůstává rozum stát.

Moře v Itálii: Zděšení, že v moři plavou ryby

Bylo by přirozené myslet si, že pokud jedete na dovolenou k moři, můžete očekávat, že ve vodě narazíte na ryby. Pro jednu rodinu však byla přítomnost ryb v italském moři šokem. "Nikdo nám neřekl, že v moři budou ryby. Děti to zaskočilo a vyděsilo," stěžovala si rodina.

Řecká gastronomie: Je překvapivě řecká

Když se vydáte do Řecka, je pravděpodobné, že se setkáte s místní kuchyní. To však jednoho českého turistu pořádně zaskočilo: "Jídlo v hotelu bylo moc řecké, což nám nechutnalo. Od poloviny zájezdu jsme tedy přestali využívat polopenzi a chodili do místního fast foodu. V příloze posíláme účtenky a žádáme jejich proplacení."

Rozpálená pláž: Když slunce zkazí dovolenou

Na dovolené v teplých zemích je běžné očekávat, že písek na pláži bude v průběhu dne horký. Avšak pro jednu českou turistku byla tato skutečnost překvapením: "Písek byl příliš rozpálený a k moři nebyla zajištěna žádná přístupová cesta, takže nám nezbývalo než chodit přes něj."

Rozjaření sloni: Ztráta sebevědomí

Romantický výlet do Keni se pro jednu českou dvojici stal trochu více vzrušujícím, než si představovala. Pár totiž narazil na skupinu slonů, kteří byli nečekaně vzrušení. "Sloni, které jsme viděli během našich líbánek, byli viditelně vzrušení, což mou manželku rozrušilo a já jsem si připadal méněcenný," stěžoval si manžel.

Opalování nahoře bez: Manželova fascinace

Opalování nahoře bez může být v některých částech Španělska běžné, ale pro jednu českou turistku bylo těžké sledovat svého manžela, jak neodolatelně sleduje tyto odvážné ženy: "Ženy na pláži se opalovaly nahoře bez a můj manžel se na ně celé dny koukal."

Noc s neznámou ženou: Nečekaná choroba

Neméně působivá byla stížnost muže, který se jeden večer zdržel v baru, kde se seznámil s neznámou ženou. Po „romanticky“ strávené noci s tajemnou kráskou, požadoval proplacení lékařského vyšetření na pohlavní choroby.

Zatímco cestování může nabídnout řadu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek, je také důležité mít realistická očekávání a být si vědom různých kultur a zvyklostí destinace. Ať už se vydáváte kamkoli, dbejte na to, abyste si dovolenou co nejvíce užili, aniž byste byli zaskočeni tím, co je ve světě považováno za běžné.

Zdroje: lidovky.cz, i60.cz, prazskypatriot.cz