Přírodní koupací biotop v Litovli je skvělým místem, kde si můžete užít výjimečnou kombinaci přírodního koupání a bazénu se zdravou vodou, která je čištěna pomocí speciálních rostlin bez použití chemie. Toto jedinečné koupaliště nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek plný zábavy, relaxace a zdravotních benefitů.

Zdroj: Youtube

Atrakce pro každého

Koupaliště v Litovli je vybaveno vším, co potřebujete k tomu, abyste si užili skvělý den. Voda zde dosahuje teploty až 27 stupňů Celsia, což zaručuje příjemné osvěžení i v horkých letních dnech. Pro ty, kdo touží po adrenalinu a zábavě, je připravena řada atrakcí jako skluzavky, skokanský můstek a vodní hříbek. Milovníci relaxace si pak mohou užít masážní trysky a perličková vodní křesla. Pro nejmenší návštěvníky je připraveno dětské brouzdaliště s důkladně upraveným areálem, kde si malí návštěvníci budou moci hrát a užívat si vodu bezpečně pod dohledem dospělých.

Čištění bez chemie

Jedním z klíčových prvků tohoto koupaliště jsou speciální regenerační nádrže, ve kterých se nacházejí rostliny zajišťující čištění vody. Voda do bazénu je napouštěna pouze jednorázově ze studny a následně je průběžně doplňována dle potřeby. Za čistotu vody pak odpovídají tyto speciální rostliny, které se nacházejí v oddělených jezírcích. "Špinavá" voda putuje do těchto nádrží pomocí čerpadel, kde dochází k přirozenému čisticímu procesu prostřednictvím kořenů rostlin. Poté je již voda čistá a odtéká zpět do koupacího bazénu malým potůčkem. Systém umožňuje udržovat vodu čistou i bez použití chemických a desinfekčních přípravků. Ekologická metoda čištění vody je navíc šetrná k životnímu prostředí a je vhodná i pro alergiky a lidi s citlivou pokožku.

Relaxace v přírodním stylu

Celková atmosféra koupaliště působí přírodním dojmem. Bazénová nádrž je potažena zelenkavou fólií, která dokonale ladí s přírodním okolím a zvýrazňuje přirozené zbarvení vody. Díky tomu se návštěvníci mohou ponořit do prostředí, které je harmonicky sladěno s okolní přírodou, a přitom si užívat komfortu moderního koupaliště.

Ekologie a luxus v harmonii

Další výhodou tohoto biotopu je skutečnost, že voda je ohřívána slunečními kolektory, což přispívá ke snižování ekologického otisku a zároveň umožňuje návštěvníkům plně si užít teplou a příjemnou vodu po celou sezónu.

Pokud už vás nebaví přeplněné plovárny a máte chuť vyzkoušet něco nového, koupací biotop v Litovli může být tou správnou volbou. Užijte si radost z bezstarostného plavání, zábavy s rodinou a přáteli, nebo si jednoduše jen odpočiňte a načerpejte energii v tomto poklidném prostředí. Nebudete ochuzeni o moderní bazén, ale může vás hřát na srdci, že je vaše koupání díky přírodnímu čištění vody podstatně ekologičtější a šetrnější k přírodě i vaší pokožce.

Zdroje: olomoucky.denik.cz, olomoucke.zelenenoviny.cz, kudyznudy.cz