V malebném srdci lesa Huelgoat

Nachází se v malebném francouzském lese Huelgoat, což znamená v bretonštině "Vysoký les". Hustý les, dříve královský majetek, se rozkládá na 2 500 akrech divočiny a skrývá mnoho geologických zázraků. Nejvýraznějším z nich je právě Chvějící se balvan, známý jako Loganův kámen. Tato obrovská skála, jež vypadá jako ztracený obelisk z pradávných dob, zaujme každého návštěvníka.

Od doby Keltů po hornický rozkvět

Historie tohoto místa sahá až do doby Keltů a Římanů, kteří zde těžili olovo a stříbro z místních dolů. V 18. a 19. století zažilo místní hornictví svůj největší rozkvět, kdy téměř 1 600 horníků vytěžilo až 700 tun olova a 2 tuny stříbra ročně. Krajina je protkána řekou d'Argent a mnoho velkých balvanů, včetně Chvějícího se balvanu, se na svých současných místech ocitlo díky vodní činnosti.

Jak se stát nejsilnějším člověkem na světě?

Chvějící se balvan porušuje svou jedinečnou polohou na malém skalním vrcholu fyzikální zákony. A i když se to zdá být na první pohled nemožné, kamenem můžete skutečně trochu pohybovat, pokud víte, jak na to. Stačí se postavit pod jeden z jeho konců a s lehkostí pohupovat. Tímto způsobem můžete dosáhnout dočasného pocitu nadlidské síly a stát se "nejsilnějším člověkem na světě." Přestože víme, že jde jen o správné využití těžiště kamene, zůstává to fascinujícím zážitkem pro každého návštěvníka.

Fascinující setkání s gravitací

Podobné skalní útvary jsou vždy oblíbenými turistickými atrakcemi, ale málokterý z nich dokáže nabídnout takový zážitek, jako Chvějící se balvan. Můžete si být jistí, že pokud se rozhodnete zdejší záhadu prozkoumat, uděláte dojem na své okolí. Vždyť kdo by nechtěl na chvíli prožít iluzi nadlidské síly a stát se vítězem nad gravitací?

Cesta za záhadou v srdci Francie

Pokud se vydáte do francouzského lesa Huelgoat, nezapomeňte si s sebou vzít i odvahu a zvědavost. Setkáte se zde s tajemným Chvějícím se balvanem, který vám nabídne zážitek, který nepochybně zůstane dlouho v paměti. A možná budete i vy jeden z těch šťastných, kteří si krátce vychutnají pocit, že mohou popírat fyzikální zákony.

Zdroje: atlasobscura.com, random-times.com, odditycentral.com