Ráj pro milovníky moře i turismu

Azurové pobřeží je u nás známé také pod názvem Francouzská riviéra. Rozkládá se při jižním pobřeží Francie mezi městy Menton a Cassis. Do moře tu místy vybíhají malé poloostrovy a dávají tak vznik malebným zákoutím. Nenajdete tu ale jen krásné oblázkové pláže, ale i zalesněné svahy, které přechází v hornatý terén, táhnoucí se až k italským Alpám.

Nejznámější letoviska v oblastiMezi turisticky nejatraktivnější lokality patří St. Tropez, Antibes nebo Menton. Nedaleko leží také světoznámý přístav v Marseille. Určitě se nesmí vynechat návštěva Nice, které je pověstné svou prosluněností, nádherným mořem, promenádami i všudypřítomným luxusem.

Není proto divu, že tu peněženky turistů procházejí zatěžkávací zkouškou.

Návštěva Cannes v období filmového festivalu

Mezinárodní filmový festival v Cannes byl sice letos kvůli koronaviru zrušen, ale jinak se koná každý rok od druhé poloviny května do půlky června. Představte si něco jako náš Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech v několikanásobném měřítku. Do Cannes se sjíždí celebrity i milovníci filmu z celého světa. Můžete se projít po stejné promenádě jako Marilyn Monroe před desítkami let.

Místní speciality si zamilujete

Přímořská kuchyně je tu velmi podobná Španělsku nebo Itálii. Místní vína, sýry a dezerty jsou věhlasné. Všimněte si, že z čerstvě upravených ryb nebo plodů moře, jsou tu hodně cítit bylinky – rozmarýn, bazalka nebo tymián, to je základ místní kuchyně – spolu s všudypřítomnými černými olivami. Místní gastronomie stojí také na používání kvalitních olejů a octů. Pokud se ocitnete ve Starém Nice, určitě si nakupte v místním věhlasném obchůdku tyto pochutiny i na doma.