Fascinující expozice muzea

Muzeum automobilů v Železném Brodě, nacházející se v bývalém areálu Kolory, nabízí fascinující pohled zpět do doby, kdy auta byla pro mnoho lidí něčím nedosažitelným, a přesto fascinujícím. Expozice zahrnuje více než stovku automobilů z různých zemí bývalého východního bloku, a dalších pět desítek aut je umístěno v otevřeném depozitu. Návštěvníci tak mají jedinečnou příležitost prozkoumat historii automobilismu z této doby.

Symbol prestiže a postavení

V té době, kterou dnes mnoho mladých lidí nazývá jednoduše "retro", byla auta krásným doplňkem. Bohužel auto bylo pro průměrného občana většinou nedosažitelné. Vlastnictví automobilu nebylo jen o dopravě, byl to symbol prestiže a společenského postavení. Jak potvrzují starší české komedie, soboty byly věnovány důkladnému leštění těchto ceněných majetků, ať už před panelákem nebo u vody, jako součást víkendové rutiny. V té době byl automobil milovaným členem rodiny, často výsledkem půjček nebo let úspor. To, jaký typ auta si mohl kdo dovolit, záviselo na různých faktorech. Hodně důležité byly pořadníky – pokud jste si ale chtěli zkrátit čekání, stačilo přiložit obálku na správném místě….

Čtěte také

Víc než tábor připomíná tento komplex budovatelký hotel

Čtěte také

Artěk: Jak vypadá obří kultovní ruský pionýrský tábor nyní?

Vzpomínáte na ty fronty před národním podnikem Mototechna? Desítky vozů, které se tam prodávaly a poté se proháněly po českých silnicích, jsou nyní součástí této unikátní expozice.

Krasavci z východního bloku

Muzeum v Železném Brodě vám představí automobily z celého bývalého východního bloku. Začínáme u českých vozů, jako je Škoda, a nemůžeme minout legendární model 1000MBX. Pak se přesouváme do luxusního světa Tatry. Do Sovětského svazu nás pro změnu přenesou vozy značek Lada, GAZ, masivní Moskvič a ukrajinský Záporožec. V muzeu samozřejmě nemohou chybět ani východoněmecké dvoutaktní automobily Wartburg a slavný "bakeliťák" Trabant 601 s karoserií z duroplastu.

Služební vozy ve službách socialismu

V expozici nechybí ani další zástupci východního bloku jako rumunská Dacia, ARO, Oltcit, polské Fiaty a jejich italští kolegové. Tato auta byla v té době u nás prodávána přes síť prodejen Tuzex. Ale to není všechno. Návštěvníci muzea budou moci obdivovat také unikát – jedinou vyrobenou Škodu 765 combi special.

VB, sanitky, pohřební auta i motorky

A co vozy, které sloužily ve veřejné službě? Expozice věnovaná služebním vozidlům představuje typické oranžovo-bílé vozy Veřejné bezpečnosti a jejich starší modro-bílé protějšky. Nechybí ani požární Avia A30N nebo sanitní a pohřební verze Škody 1203. Motocykly doplňují celkovou atmosféru muzea a expozice ještě více oživují mnohé modely, hračky a další drobné exponáty s motoristickou tematikou.

Čtěte také

Dříve budova Federálního shromáždění, nyní tay sídlí Národní muzeum

Čtěte také

Nejošklivější komunistické architektonické paskvily Česka

Romantika socialistických silnic

Zpětný pohled na automobilovou historii nás může poučit o tom, jak se svět automobilismu od té doby změnil. Moderní auta jsou technologicky pokročilá, poháněná elektrickými motory, a jsou přístupná široké veřejnosti. Ale zároveň je něco romantického na vzpomínce na ty doby, kdy jsme snili o vlastním autě a cesty po našich socialistických silnicích byly dobrodružstvím.

Muzeum automobilů v Železném Brodě nám umožňuje vrátit se zpět v čase a prozkoumat bohatou historii automobilů východního bloku. Je to příležitost pro mladší generace, aby pochopily, jakým vývojem automobilismus prošel, a pro starší generace, aby si připomněly doby, kdy byla jízda v socialistickém autě zážitkem samotným. Muzeum tak přináší příběh, který je důležitý pro chápání historie a kultury automobilismu ve střední Evropě.

Zdroje: garaz.czkudyznudy.cz