Vznik elitního přežití

Bunkry soudného dne, původně prosté prostory pro přežití, se proměnily v luxusní podzemní sídla. Tyto úkryty, často skryté před zraky všech, nabízejí víc než jen ochranu; jsou vyjádřením moci a připravenosti.

Zdroj: Youtube

Podzemní sídlo

V německém Rothensteinu je ukázkovým příkladem tohoto trendu dům Vivos Europa One. Kdysi to byla vojenská pevnost, nyní nabízí 34 soukromých apartmánů, z nichž každý se rozkládá na ploše více než 2 30 metrů čtverečních. Nejsou to jen prostory pro přežití, ale luxusní domy s kuchyní, ložnicemi, luxusními koupelnami, a dokonce i extravagantním vybavením, jako jsou bazény, divadla a bary. Robustní ocelové dveře a betonové pláště zajišťují maximální bezpečnost, zatímco přepravní možnosti v objektu, včetně vlaků a vrtulníků, zaručují rychlý přístup v případě nouze.

Moderní pevnost

V Kansasu je Survival Condo důkazem inovace. Tato patnáctipatrová podzemní stavba, vybudovaná ve vyřazeném raketovém silu, se může pochlubit řadou zařízení včetně krytého bazénu, aquaparku, knihovny a fitness centra. Nejde však jen o trávení volného času; bunkr je vybaven záložními zdroji energie, zásobárnou vody na pět let a zařízením pro pěstování organických hydroponických rostlin, což zajišťuje dlouhodobou udržitelnost.

Bunkr ve stylu letoviska

Jezero Trident se rozkládá na ploše 700 akrů a je víc než jen bunkr; je to luxusní letovisko. Toto útočiště, v němž se nachází 600 bytových domů, zahrnuje golfové hřiště, sportovní hřiště, a dokonce i trezor DNA. Opulentní vodní nádrž o rozloze 5 110 metrů čtverečních symbolizuje velkolepost místa a poskytuje klidné a bezpečné prostředí pro své elitní obyvatele.

Podzemní útočiště v Las Vegas

Lasvegaský podzemní kryt je jedinečný svým přístupem, neboť maskuje svůj vchod strukturami připomínajícími skály. Rozlehlý bunkr o rozloze 1 360 metrů čtverečních, který se nachází 8 metrů pod zemí, je chráněn domem nad ním. Nabízí kombinaci moderního vybavení a estetiky z dob studené války, s dvorem obohaceným umělými stromy, lázněmi, bazénem, a dokonce i nočním klubem, čímž nově definuje podzemní luxus.

Opulence pod zemí

Bunkr Aristocrat, vyrobený společností Rising S Company, nově definuje podzemní luxus. Tento bunkr je navržen pro ubytování až padesáti osob a připomíná spíše podzemní sídlo. Nabízí řadu extravagantních zařízení včetně horké sauny, bazénu, posilovny, herny, bowlingové dráhy a domácího kina. Pro další zdůraznění luxusu se může pochlubit prostornou garáží, střelnicí a honosnou jídelnou a obývacím pokojem.

Bezpečný dům

Na rozdíl od běžných bunkrů spojuje Safe House, nadzemní bunkr, luxus s bezpečností. Jeho jedinečný design zahrnuje prosklená okna pro přirozené osvětlení, zatímco masivní betonové bloky slouží jako ochranné štíty při mimořádných událostech. Součástí pevnosti o rozloze 566 m2 je bazén a venkovní divadlo, kterému dodává eleganci zatahovací most.

Společenství při katastrofě

Bunkr Vivos Indiana je navržen tak, aby mohl přibližně po dobu jednoho roku hostit až 80 osob. Podporuje smysl pro komunitu díky společným obytným a jídelním prostorám, které jsou pro psychickou pohodu v izolaci klíčové. Součástí tohoto bunkru jsou prostory pro zahradničení, trávení volného času, cvičení a skladovací prostory, které zajišťují čtyřhvězdičkový luxus i v těžkých časech.

Rozlehlá komunita bunkrů

Vivos xPoint v Jižní Dakotě, který se rozkládá na ploše téměř tří čtvrtin Manhattanu, je největší komunitou bunkrů soudného dne na světě. Každá jednotka, vzdálená 122 metrů od svých sousedů, nabízí na podlahové ploše 204 metrů čtverečních přizpůsobitelné luxusní vybavení včetně kuchyní, více ložnic a tělocvičen.

Ztělesnění bohatství

V České republice představuje Oppidum vrchol luxusu. Na ploše ohromujících 30 000 metrů čtverečních nabízí vše od přízemního golfového hřiště až po pětihvězdičkový podzemní bunkr. Vybavení je ohromující – lázně, bazén, kino, kulečník, posilovna, a dokonce i nemocnice s možností zubní chirurgie. Je navržen tak, aby své obyvatele uživil po desetiletí, a slibuje bezkonkurenční bezpečnost a pohodlí.

Za hranicí závisti, odraz naší doby

Tyto luxusní bunkry jsou víc než jen extravagantní bezpečná útočiště, představují sice vrchol bezpečí a pohodlí, ale zároveň nám připomínají rostoucí propast mezi elitou a ostatními. Při rozjímání nad těmito honosnými podzemními příbytky nám nezbývá než se zamyslet nejen nad tím, jakými technickými zázraky jsou, ale také nad tím, co jejich existence vypovídá o našem dnešním světě.

Zdroje: businessinsider.com, re-thinkingthefuture.com, loveproperty.com